Jak zresetować laptopa?

Z tego poradnika dowiecie się, co należy zrobić, żeby zresetować swojego laptopa. Kroki, które należy podjąć w tym celu, opisujemy poniżej.

Jak zresetować laptopa?

Jednym ze sposobów na reset, gdy urządzenie się zawiesi, jest przytrzymanie klawisza zasilania do czasu aż zacznie ono reagować i się wyłączy. Wówczas po kilku kolejnych sekundach powinno być możliwe jego ponowne uruchomienie. Gdy laptop zasila bateria, skutecznym sposobem na postawienie go na nogi może okazać się jej wyjęcie. Czasami do „odwieszenia" laptopa wystarczy ponadto użycie skrótu klawiaturowego „ALT+CTRL+DELETE" bądź też przywrócenie systemu z trybu awaryjnego.

Jeżeli jednak zastosowane środki zadziałają tylko na chwilę i laptop będzie zawieszał się ponownie, konieczne może okazać się przywrócenie całego systemu. Dokonać można tego za pomocą specjalnej partycji „Recovery", która powinna znajdować się w sekcji „Komputer", tuż w pobliżu dysków lokalnych. Lokalizację potrzebnych plików można znaleźć także po wpisaniu w pole wyszukiwania frazy „przywracanie systemu".

System znajdować może się również na płycie, którą powinniśmy otrzymać w momencie zakupu urządzenia. Skorzystanie z tej opcji sprawi, że postępując zgodnie z instrukcją instalatora, uda się nam przywrócić system do wersji, którą posiadał na samym początku i do ustawień fabrycznych.

Inną skuteczną metodą, jeżeli boimy się podjąć jakiekolwiek kroki samodzielnie, jest udanie się do serwisu i oddanie laptopa w ręce fachowca lub też poproszenie go o poradę.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto