Jak zresetować tablet?

W tym poradniku dowiesz się co należy zrobić, gdy Twój tablet nagle się zawiesi i przestanie działać. Rozwiązań tego problemu jest kilka. Przedstawiamy je poniżej.

Tablet - jak go zresetować?

Na tylnej części niektórych tabletów znajduje się miejsce oznaczone napisem „reset", a obok niego mała dziurka. W takim przypadku, jeżeli urządzenie odmawia współpracy albo zapomnieliśmy do niego hasła, należy włożyć tam coś odpowiednio drobnego, np. igłę lub cienki drucik i przytrzymać je przez kilka sekund w celu zresetowania tabletu. Należy jednak pamiętać o tym, by przedmiot nie był zbyt ostry, ponieważ mogłoby to uszkodzić urządzenie.

Innym sposobem, gdy wspomnianego otworu na tylnej części urządzenia nie ma, jest przytrzymywanie przycisku „On/Off" („Power") i klawiszy głośności „Vol. +" oraz „Vol. -" na tyle długo, aż tablet ponownie zacznie reagować.

Jeżeli tablet reaguje na nasz dotyk, resetu można także dokonać poprzez opcje „Ustawienia" i wybór opcji „Ustawienia fabryczne".

Przede wszystkim jednak, pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć, gdy tablet odmówi posłuszeństwa, jest zapoznanie się z instrukcją obsługi posiadanego przez nas modelu. Powinna ona zawierać wskazówki, co należy zrobić w tego typu sytuacji.

Dla wszystkich użytkowników tabletów mamy jeszcze inną radę. Jeżeli nie chcecie, by w wyniku resetu Wasze dane przepadły, powinniście wykonać ich kopię zapasową, która utworzy się na Waszym koncie Google. Wówczas, po ponownym uruchomieniu niedziałającego wcześniej tabletu i zsynchronizowaniu go z kontem, po pewnym czasie powinno udać się odzyskać jego zawartość.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto