Karty graficzne powyżej 350 zł
1. miejsce - Gigabyte GV-R485MC-1GH
Zwycięzca testu, dzięki zastosowaniu bardzo szybkiego układu Radeon HD 4850, zapewnia najwyższą wydajność spośród wszystkich przetestowanych modeli. Co ciekawe, model ten jest dodatkowo fabrycznie podkręcony przez producenta i wyposażony w 1 GB pamięci, co dodatkowo podnosi jego wydajność. Na uwagę zasługują nie tylko znakomite osiągi zapewniające możliwość komfortowej gry w rozdzielczości 1920x1200, ale również dobre wyposażenie. Jedynym minusem tego akceleratora jest konieczność zapewnienia mu dobrych warunków pracy, czyli zadbania o właściwy obieg powietrza w obudowie – karta może się bowiem rozgrzać do 93 st. C.
PLUSY:
- Bardzo dobra wydajność
- Duże możliwości
MINUSY:
- Wysoka temperatura
- Masywny radiator
2.miejsce - Gigabyte GV-NX96T1GHP
Karta ma niemal identyczny jak zwycięzca testu system chłodzenia, który jest na tyle wydajny, że zapewnia stabilną pracę karty, nawet po jej fabrycznym podkręceniu. Model ten ma 1 GB pamięci, ale w testach wcale nie ma wyższej wydajności niż tańsza wersja z 512 MB. Minusem jest brak złącza HDMI.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Duża ilość pamięci
MINUSY:
- Ubogie wyposażenie
- Masywny radiator
3. miejsce - Gigabyte GV-NX96T512HP
Model ten różni się od karty z drugiego miejsca jedynie mniejszą ilością pamięci, która ma jednak wyższe taktowanie, co daje karcie przewagę w testach wydajnościowych. Jest ponadto tańsza, ale równie słabo wyposażona – w testowanym zestawie zabrakło m.in. odpowiedniej przejściówki z DVI.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Fabryczne podkręcenie
- Atrakcyjna cena
MINUSY:
- Ubogie wyposażenie
- Masywny radiator
4. miejsce - Asus EN9600GT Silent/HTDI/512M/A
Karta firmy Asus jest wyposażona w identyczny układ graficzny jak dwa modele Gigabyte z wyższych miejsc, ale pracuje z domyślnymi, zalecanymi przez producenta zegarami, stąd niższa wydajność. Karta wyróżnia się nieco lepszym oprogramowaniem dodatkowym, choć w zestawie nie ma gier.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Ciekawe oprogramowanie dodatków
MINUSY:
5. miejsce - Leadtek WinFast PX9600GT
Mimo ciekawej konstrukcji chłodzenia karta Leadteka wypadła najsłabiej ze wszystkich modeli z procesorem GeForce 9600 GT. Referencyjne taktowanie zapewnia jej osiągi porównywalne z modelem firmy Asus, ale bardzo wysoka temperatura pracy wymaga zastosowania dodatkowego chłodzenia w obudowie.
PLUSY:
MINUSY:
- Bardzo wysoka temperatura pracy
- Ubogie wyposażenie
6. miejsce - Sapphire HD 3870 Ultimate 512M
Akcelerator należy do poprzedniej generacji kart, ale dzięki wydajnemu procesorowi i szybkiej pamięci GDDR4 dobrze wypada nawet w najnowszych grach. W stosunku do wielu modeli GeForce 9600 GT oferuje wbudowany układ dźwiękowy 7.1, który nie wymaga połączenia z płytą główną, by wysłać dźwięk przez HDMI.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Wbudowany dźwięk 7.1
MINUSY:
7. miejsce - Sapphire HD 4670 Ultimate 512M
Karta jest bardzo ciekawym rozwiązaniem do komputerów, na których gry będą uruchamiane w niższych rozdzielczościach (1280x1024), ponieważ w tych trybach działa najlepiej. Urządzenie zapewnia ponadto bardzo atrakcyjny współczynnik wydajności do poboru mocy, bo szczytowo pobiera jedynie 50 watów.
PLUSY:
- Pełen zestaw wyjść
- Brak konieczności dodatkowego zasilania
MINUSY:
- Tylko przeciętna wydajność