Bezpieczna komórka
Gdy chcesz wejść na stronę zawierającą wirusy lub elementy służące do wyłudzania poufnych informacji, funkcja Ochrony przeglądania blokuje ją. Domyślnie jest włączona
i działa w tle, ale tylko z domyślną przeglądarką. Aby zmienić jej ustawienia, wybierz w menu głównym Ochrona Prze., następnie Ustawienia Ochrony Prze.. Po podświetleniu pola zmień ustawienie z Wł na Wył za pomocą przycisku centralnego.
Gdy Ochrona przeglądania jest włączona, możesz po podświetleniu pola Sieć do użycia zmienić jego ustawienie między Wszyscy operatorzy, a Tylko mój operator. Pierwszą wartość trzeba wybrać, gdy znajdziesz się poza zasięgiem sieci swojego operatora, np. podczas podróży zagranicznej.
Przed próbą nieautoryzowanego przesyłu informacji z i do telefonu ochroni Zapora. Wybierz opcję Ustawienia zapory, jeśli chcesz zamienić domyślnie ustawiony Normalny.
Za pomocą przycisku centralnego wyświetl dostępne możliwości – łącznie pięć, zaznacz jedną z nich i zatwierdź przyciskiem OK. Co oznacza każdy poziom ochrony, sprawdzisz, wybierając wcześniej Opcje i Pomoc.
- Blankfont.A – wirus rozprzestrzeniał się przez zainfekowany plik Rall_2.sis, który miał być fascynującą grą zręcznościową. Infekcja objawiała się usunięciem napisów z menu.
- Bootton.E – podczas rozmowy restartuje telefon. Złośliwy kod podszywa się pod różne pliki systemowe, więc jego ręczne usunięcie jest niemożliwe.
- Commwarrior A – wysyła wszystkim osobom z książki adresowej wiadomość MMS z reklamówką, do której jest podłączony plik instalacyjny commwarrior.sis. Rozprzestrzenia się również przez bluetooth, wysyłając pliki *.sis o losowej nazwie. Robak może zainstalować się do pamięci tylko po naszej akceptacji.
- Locknut B – niszczy pliki systemowe, wywołując błędy krytyczne. W najgorszym wypadku doprowadza do zablokowania telefonu.
- Skulls A – podszywa się pod program F-Secure Antivirus. Po zainstalowaniu, gdy użytkownik wybierze w menu jakąś aplikację, Skulls A odcina zasięg, zmienia ikonki w menu na czaszki oraz nazwy ikonek na „skulls”.
- Sybos/Cardtrap.A – wirus podszywa się pod piracką wersję gry na Symbiana. Dostaje się do komputera, kiedy przenosimy pliki na kartę MMC poprzez czytnik lub USB.