Cyfrowa lektura
Program został zainstalowany. Powinieneś zobaczyć okładkę pobranego przykładowego magazynu Netpresso. Czas zatem na kilka porad, które ułatwią korzystanie z Zinio Readera.
Po pobraniu i otwarciu magazynu program jest uruchamiany domyślnie w trybie odczytu. Gdy klikniesz myszką na środku jakiejś strony, a kursor myszki będzie miał kształt lupki, obraz zostanie powiększony. Po powiększeniu kursor zmieni wygląd na dłoń z lupką. Ponowne kliknięcie spowoduje zmniejszenie do pierwotnych rozmiarów, natomiast przeciągnięcie umożliwi przesuwanie obrazu.
Gdy naprowadzisz myszkę na krawędź bądź na któryś z rogów stron wyświetlanego czasopisma, kursor myszki będzie animacją przewracania kartki. Kliknięcie spowoduje przejście na kolejną (bądź poprzednią) stronę czasopisma.
Niektóre teksty są w istocie odsyłaczami (np. pozycje spisu treści danego czasopisma). Gdy naprowadzisz kursor myszki na taki odsyłacz, kursor zmieni wygląd na otwartą książkę. Kliknięcie spowoduje przejście do wybranej strony, artykułu czy rozdziału. W elektronicznych publikacjach znajdziesz także odnośniki bezpośrednio do stron internetowych.
W górnej części okna programu znajduje się pasek ikon lub przycisków narzędziowych. Kliknij przycisk Annotations. Rozwinie się w dwupozycyjne menu. Gdy wybierzesz pozycję Highlight, będziesz mógł zaznaczyć interesujące cię fragmenty wirtualnym „markerem” (zaznaczenie zostanie zapamiętane także po zamknięciu programu). Wybór opcji Note umożliwia „doklejanie” notatek wewnątrz przeglądanych czasopism.