Cyfrowy sejf z niszczarką
W oknie głównym kliknij ikonę Password Managera. Wyświetli się okno, w którym należy wpisać hasło chroniące zgromadzone w programie poufne dane. Kliknij OK. Wyświetli się okno menedżera haseł z wybraną zakładką Passwords.
Aby dodać pierwszy wpis do chronionej bazy danych, uruchom domyślną przeglądarkę stron WWW (np. Google Chrome) i wywołaj stronę logowania serwisu, do którego dane chcesz zapisać w bazie Steganos Safe (np. login i hasło do systemu kody.pcformat.pl).
Wypełnij pola logowania E-mail i Hasło, a następnie rozwiń menu dodatku Steganos Password Manager (dostępne na pasku narzędziowym przeglądarki) i wybierz Save form to keychain. Wywołane zostanie okno aplikacji – kliknij w nim OK.
Zobaczysz okno aplikacji Steganos Privacy Suite z dodanym do bazy pierwszym rekordem. W opisany wyżej sposób dodaj do bazy kolejne rekordy zawierające informacje potrzebne do logowania w innych serwisach internetowych, np. poczcie e-mail lub banku online.
Aby wykorzystać wprowadzone do bazy dane i przeprowadzić bezpieczne logowanie, wskaż serwis na liście (np. stronę dodaną przed chwilą) i kliknij globus widoczny po prawej stronie, przy adresie WWW. Wywołana zostanie strona serwisu kody.pcformat.pl z wypełnionym już automatycznie formularzem. Teraz wystarczy kliknąć przycisk Zaloguj mnie. Od tej pory za każdym razem, gdy wejdziesz na tę stronę, formularz będzie wypełniany za ciebie.
Oprócz danych do logowania się w internecie menedżer programu Steganos może przechowywać inne poufne dane. Dostęp do poszczególnych grup uzyskasz, klikając odpowiednie zakładki. Zakładka Bank accounts przechowuje numery kont i numery PIN kart płatniczych powiązanych z kontem.
W zakładce Credit cards są zlokalizowane informacje dot. kart kredytowych: imię i nazwisko właściciela, numer karty, PIN, kod weryfikujący oraz data ważności karty. Ostatnia zakładka Private Favourities kryje adresy ulubionych prywatnych stron WWW.