Czar par
Nasz przykładowy dokument, utworzony za pomocą zainstalowanego na komputerze edytora tekstu (Word 2010), zapisaliśmy w folderze usługi Dropbox. Dzięki temu został on automatycznie zapisany na serwerach internetowych Dropboksa.
Uruchom tablet Apple, a następnie uruchom program Dropbox (zakładamy, że został już wcześniej zainstalowany ze sklepu App Store – oczywiście mobilny Dropbox, podobnie jak wersja stacjonarna, jest dostępny bezpłatnie). Po zalogowaniu się do usługi Dropbox dotknij umieszczoną w górnym lewym rogu ekranu ikonę Dropboksa i z rozwiniętego w ten sposób menu wybierz opcję My Dropbox.
Wyświetli się lista plików zgromadzonych na internetowym dysku Dropboksa. Aby ułatwić znalezienie odpowiedniego pliku, wpisz jego nazwę w polu wyszukiwania (w naszym przykładzie plik miał nazwę „Przykładowy dokument”). Dotknij nazwę dokumentu Przykładowy dokument.docx.
Odczyt dokumentów Worda na iPadzie, przy zainstalowanej usłudze Dropbox, nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Podczas otwierania dokumentu wyświetlana jest na ekranie tabletu ikona typu pliku oraz pasek postępu. Po chwili zobaczysz otwarty dokument. Jak widać, zostały zachowane główne elementy formatowania dokumentu.
Aby wygodnie edytować dokumenty Worda na iPadzie, warto zainstalować program Pages (składnik pakietu iWork dla iPada). Zakładając, że Pages jest już zainstalowany, wystarczy dotknąć ikonkę widoczną w prawym górnym rogu ekranu tabletu i z rozwiniętego w ten sposób menu Open In... wybrać Pages.
Po chwili dokument zostanie otwarty w mobilnej wersji programu Pages. Ponieważ usługa Dropbox nie współdziała z protokołem WebDAV, nie jest możliwe zapisanie zmodyfikowanego dokumentu z powrotem na Dropboksie, ale po wprowadzeniu odpowiednich poprawek dokument możesz zsynchronizować z komputerem za pomocą iTunes, wysłać na iDisk, usługę MobileMe, czy po prostu wysłać z tabletu e-mailem, wstawiając dokument jako załącznik elektronicznego listu.