Dziesiątka po aktualizacji
Uruchom Skype’a, rozwiń menu Narzędzia i wybierz z niego Opcje. Kliknij kartę Ustawienia podstawowe w grupie Ogólne. W tym miejscu możesz ustawić najważniejsze parametry pracy programu. Warto na przykład zaznaczyć pole: Dwukrotne kliknięcie osoby powoduje rozpoczęcie rozmowy. Uprości to nawiązywanie połączeń. Przyda się także opcja: Zmień status na "Zaraz wracam", gdy jestem nieaktywny przez.... Po jej zaznaczeniu w polu po prawej wpisz np. 3. Dzięki temu po trzech minutach twojej bezczynności status zmieni się automatycznie, co poinformuje wszystkich, że jesteś w danej chwili nieosiągalny. Możesz też odznaczyć opcję: Uruchamiaj Skype'a przy starcie Windows. Co prawda będziesz musiał włączać komunikator ręcznie, ale będzie on działał tylko wtedy, gdy uznasz, że jest potrzebny. Zaoszczędzisz w ten sposób trochę zasobów systemowych, co jest ważne zwłaszcza na słabszych komputerach.
Kolejne sekcje, Ustawienia audio i Ustawienia wideo, pozwalają dopasować głośność, wybrać mikrofon czy ustawić kamerę. Jeśli klikniesz Pokaż opcje zaawansowane, będziesz mógł określić priorytet korzystania z urządzeń zainstalowanych w komputerze. Za pomocą przycisku Zmień zdjęcie w profilu zmienisz zdjęcie profilowe na kadr, który widzisz akurat w oknie podglądu. Upewnij się także, że zaznaczona jest opcja tylko znajomych z listy osób, ewentualnie całkowicie wyłącz automatyczne przesyłanie obrazu i odbieranie połączeń wideo, wybierając nie odbieraj. Przejdź do sekcji Skype WiFi i usuń zaznaczenie widoczne obok pola Włącz Skype WiFi.
Kliknij Ustawienia prywatności. Jeżeli cenisz sobie prywatność, zmień widoczną tam domyślnie zaznaczoną opcję na tylko znajomych z listy osób. Z domyślnych ustawień powinieneś korzystać wtedy, gdy używasz Skype’a do prowadzenia tradycyjnych rozmów telefonicznych. Pole tylko znajomych z listy osób zaznacz w sekcjach Automatycznie odbierz wideo oraz udostępnianie ekranów od... oraz Przyjmuj wiadomości czatu od.... Na koniec usuń zaznaczenie widoczne obok pola: Pozwól na reklamy Microsoft....
Parametry w kartach Ustawienia powiadomień oraz Dźwięki możesz pozostawić bez zmian. Pierwsza z nich służy do wybrania, o których zdarzeniach komunikator ma informować (np. o pojawieniu się użytkownika, nadchodzących urodzinach czy przesyłanych danych), druga pozwala wybrać dźwięki odtwarzane w różnych sytuacjach, np. gdy ktoś dzwoni, dostaniesz wiadomość albo się wylogujesz. Ustawień możesz nie zmieniać w sekcjach Rozmowy, Wiadomości i SMS i Zaawansowane . Na koniec kliknij przycisk Zapisz.