1. miejsce - LG 32LG3000
Zwycięzca testu oferuje dobrą jakość obrazu i znakomitą wygodę obsługi. Przewagą nad konkurencyjnymi modelami są możliwości telewizora, m.in. trzy wejścia HDMI, bardzo liczne predefiniowane tryby wyświetlania obrazu (dla filmów, gier, sportu) i ustawienia kolorów. Telewizor nieźle poradził sobie w teście redukcji szumów.
PLUSY:
- Dobra jakość obrazu
- Bogaty zestaw wejść wideo
MINUSY:
2. miejsce - Sony KDL-26B4050
Wyróżnia się dobrą jakością obrazu i naturalnymi, ciepłymi kolorami. Na uwagę zasługują wbudowane głośniki, zapewniające praktycznie najlepszą jakość dźwięku. Zaletą tego modelu są niewielkie gabaryty, nieduża waga, a także wygodne menu ekranowe i dobry sprzedawany z telewizorem pilot zdalnego sterowania.
PLUSY:
- Niewielkie gabaryty
- Dobra jakość dźwięku
- Wygodna obsługa
MINUSY:
- Źle oddawane gradienty (przejścia tonalne)
3. miejsce - Mirai DTL-632E500
Telewizor uzyskał najlepsze wyniki jakości obrazu, który dodatkowo można poprawić dzięki funkcjom Super Contrast i dopasowania odcienia skóry. Poważnym niedociągnięciem jest menu ekranowe: niemal wszędzie zmieniono wiele liter alfabetu na znaki z ogonkami. Mimo tego jest przejrzyste i łatwe do nawigowania.
PLUSY:
- Jakość obrazu
- Mnogość ustawień parametrów
MINUSY:
- Jedno gniazdo HDMI
- Najwyższy pobór mocy
- Źle spolszczone menu
4. miejsce - Grundig Vision 6 32-6821
Wyróżnia się bardzo dobrą jakością obrazu i wiernie oddawaną czernią – uzyskał najwyższy wynik pomiaru kontrastu rzeczywistego. Na uwagę zasługuje porównywalna z najlepszymi modelami duża liczba gniazd i czuła głowica tunera telewizyjnego. Telewizor nie jest zbyt wygodny w użytkowaniu, bo ma mało ergonomiczny pilot.
PLUSY:
- Duża liczba gniazd
- Jakość obrazu
- Dobry tuner telewizyjny
MINUSY:
- Niewygodny pilot
- Nierównomiernie podświetlony ekran
5. miejsce - Sharp LC-26D44E
Na tle pozostałych uczestników testu model ten wyróżnia się wysokiej klasy procesorem wideo, który nieźle sobie radzi z usuwaniem szumów i eliminacją błędów skompresowanego obrazu. Atutem jest też atrakcyjny wygląd, ale całe wrażenie psują bardzo słabe głośniki oraz wysoka (jak na model 26-calowy) cena.
PLUSY:
- Jakość obrazu
- Rozbudowane menu
- Duża liczba złączy
MINUSY:
- Jakość głośników nieprzystająca do pozostałych parametrów
6. miejsce - Funai LC5-D32BB
Telewizor ma jedynie podstawowe funkcje – nie znajdziemy tutaj zaawansowanych opcji poprawy jakości obrazu czy dźwięku, a samo menu ekranowe jest bardzo proste. Prawdziwym wyzwaniem okazała się próba podłączenia tego modelu do komputera. Telewizor zapewnia jednak bardzo przyzwoity obraz.
PLUSY:
- Dobra jakość obrazu
- Wygodna obsługa
MINUSY:
- Relatywnie wysoki pobór mocy
7. miejsce - Orava LT-704
Model telewizora o specyficznym, mało nowoczesnym wyglądzie, ale z wygodnym pilotem i zaskakująco dobrą jakością dźwięku (dodatkowo poprawianą przez 5-stopniowy korektor barwy). Telewizor ma tylko jedno gniazdo HDMI, które w dodatku stwarza problemy (nie udało się uzyskać obrazu z peceta), ale kusi niską ceną.
PLUSY:
- Dobra jakość obrazu
- Niezłe głośniki
- Niski pobór mocy
MINUSY:
8. miejsce - Manta LCD-TV3210
Telewizor ma dość dobry obraz, choć zazielenienie powoduje, że odbiór kolorów jest gorszy niż w pozostałych modelach. Obudowa jest polakierowana, ale nie jest gładka, co rozprasza światło odbite i psuje efekt wizualny. Pilot jest mało intuicyjny i ma mały zakres działania – niewielki kąt, z jakiego można sterować funkcjami telewizora.
PLUSY:
- Ładny obraz przy sygnale cyfrowym
- Atrakcyjna cena
MINUSY:
- Odwzorowanie kolorów
- Jedno gniazdo HDMI