Aby utworzyć film z przebiegu gry komputerowej czy wideo instruktażowe, na którym jest pokazane, jak się posługiwać systemem lub jedną z zainstalowanych w nim aplikacji, należy wyposażyć komputer w specjalny rejestrator. Będzie on zapisywał wszystko, co się dzieje na ekranie komputera. Najbardziej znane programy tego typu to Fraps i Action!, ale narzędzia te są płatne, pierwsze kosztuje 37 dolarów, drugie prawie 90 złotych. My proponujemy nie gorszą alternatywę, pełną wersję programu Movavi Screen Capture 4 SE, który świetnie się sprawdza podczas tworzenia filmów z gier oraz z pulpitu Windows.
Jeśli lubisz grać i chcesz pochwalić się całemu światu swoimi osiągnięciami, zarejestruj gameplay, czyli film z przebiegiem twojej rozgrywki pełen wartkiej akcji i epickich bitew. Następnie wrzuć go na swój kanał w serwisie YouTube lub pochwal się nim znajomym na Facebooku. Tworząc gameplay, pamiętaj, że aby film z gry był płynny i prezentował się atrakcyjnie dla odbiorcy, komputer musi mieć odpowiedni zapas mocy. Sprzęt musi sobie poradzić z jednoczesnym płynnym generowaniem animacji w grze oraz z zapisywaniem materiału wideo na dysk.
Inna sytuacja, w której przyda się nasza pełna wersja, to zdalna pomoc w sytuacjach awaryjnych. Przykładowo, dzwoni do ciebie znajomy z drugiej części Polski, który nie może sobie poradzić z obsługą jakiejś aplikacji. Zamiast tłumaczyć obsługę godzinami przez telefon, lepiej będzie szybko przygotować film instruktażowy, na którym pokażesz, jak korzystać z problematycznej aplikacji. Film również udostępnisz w internecie, a znajomemu wyślesz odnośnik, aby mógł obejrzeć pokaz.
Kolejne zastosowanie programu ScreenCapture to rejestracja filmów odtwarzanych on-line na stronach WWW. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz pobrać takiego filmu na dysk, po prostu zarejestruj go za pomocą naszej pełnej wersji.
Program pozwala również rejestrować każdy inny element wyświetlany na pulpicie. Może to być prezentacja w PowerPoincie, demo programu, animacja we flashu. Jak widać, jego możliwości są bardzo duże, a przy tym obsługa wyjątkowo prosta. Z polskim interfejsem poradzą sobie wszyscy, nawet początkujący użytkownicy pecetów.