Filmowanie akcji w grach
Po powrocie do okna głównego możesz wybrać z rozwijanej listy po prawej stronie jeden z predefiniowanych profilów nagrywania:
Przechwyć film instruktażowy – gdy chcesz nagrać film pokazujący np. obsługę jakiejś aplikacji,
Przechwyć Wideo Online – gdy nagrywasz film odtwarzany on-line, np. z serwisu YouTube,
Przechwyć Grę – w celu nagrania przebiegu gry.
Możesz też samodzielnie wybrać obszar nagrywania. W tym przypadku w sekcji Obszar nagrywania masz do wyboru z rozwijanego menu kilka typowych rozdzielczości. Możesz również wybrać własną rozdzielczość, wpisując w pola poniżej wymiary (w pikselach) obszaru, który będzie rejestrowany. Drugą metodą wyboru własnej rozdzielczości jest kliknięcie przycisku Wybierz, a następnie zaznaczenie na pulpicie (za pomocą myszki) ramki z obszarem, który ma być rejestrowany.
W sekcji Źródło nagrywania domyślnie zaznaczone pole Audio oznacza, że razem z obrazem rejestrowane będą dźwięki. Obok jest widoczne rozwijane menu, pozwalające wyregulować za pomocą suwaka parametry głośności dźwięku z różnych źródeł.
Gdy wszystkie parametry nagrywania będą już skonfigurowane, pozostaje kliknąć REC. Program wejdzie w stan gotowości do nagrywania filmu.
Uruchom grę. W lewym górnym rogu ekranu powinien być widoczny licznik płynności animacji, pokazujący na bieżąco liczbę generowanych klatek na sekundę. Żółty kolor licznika oznacza, że rejestracja jeszcze nie jest uruchomiona. Gdy naciśniesz klawisz [F10], licznik zmieni kolor na zielony, co oznacza, że przebieg gry jest rejestrowany w tle przez program ScreenCapture. Aby zakończyć rejestrowanie, ponownie naciśnij klawisz [F10]. Zamknij grę. Powrócisz do pulpitu, na którym widoczne będzie okno poglądu i konwersji programu ScreenCapture: