Folder radzi sobie sam
Po umieszczeniu katalogu na liście przeznaczonej do monitorowania rozwiń kategorię Convert image files. Konwersji zostanie poddany dowolny plik graficzny rozpoznawany przez program, dlatego nie musisz ustawiać formatu źródłowego, a jedynie docelowy. Zrobisz to na liście Convert image files to. Po prawej stronie pojawiają się dodatkowe listy służące określeniu jakości obiektu docelowego, stopnia kompresji czy liczby kodowanych kolorów. Dodatkową operacją, jaką może przeprowadzić program, jest obrót obrazu. W tym celu zaznacz pole Rotate i określ kierunek obrotu.
Plik wynikowy jest domyślnie zapisywany w tym samym katalogu co źródłowy (folderze monitorowanym), ale standardowo w podkatalogu o nazwie Result. Nazwę podkatalogu zdefiniujesz w polu Subfolder. Jeżeli chcesz jednak przenieść obrazy w zupełnie inne miejsce, zaznacz pole poniżej i wskaż odpowiednią ścieżkę. Aby skasować plik poddawany konwersji, zaznacz Delete files after processing. Zapisz zdefiniowaną akcję – kliknij Save.
Aby poddać konwersji dowolny plik muzyczny, musisz wykonać bardzo podobne kroki. Odpowiednie opcje znajdziesz na karcie Convert audio files. Docelowym formatem może być na przykład: MP3, WAVE, Ogg czy Flac. W każdym przypadku jakość dźwięku wynikowego określa się za pomocą listy Quality. Niestety, nie można precyzyjnie zdefiniować na przykład oczekiwanej przepływności, a jedynie wskazać jedną z trzech wstępnie zdefiniowanych opcji, o których niewiele wiadomo.
Zapis pliku wynikowego definiuje się tak samo, jak w przypadku grafiki. Można użyć podkatalogu w folderze źródłowym bądź innego folderu na dysku. Podobnie jak poprzednio można także od razu skasować pliki źródłowe – opcja Delete files after processing. Zapisz zmiany przyciskiem Save.