Nigdy nie zgub kluczyków
Do lokalizowania osób czy przedmiotów można wykorzystać także moduł Bluetooth w smartfonie. Oprócz niego potrzebny będzie tzw. tag, który przyczepisz np. do bagażu, kluczy czy odzieży. Koszt pojedynczego tagu to kilka złotych.
Za pomocą apki w smartfonie możesz znaleźć skojarzony z nim tag, zdalnie wyzwolisz sygnał dźwiękowy, by łatwiej go znaleźć. Tag może działać też jako czujnik odległości, przyczepiony do odzieży dziecka zacznie piszczeć, gdy pociecha się oddali. Alarm podniesie też telefon.
Zwiększ dokładność GPS
Dokładność lokalizacji satelitarnej wynosi od kilku do kilkudziesięciu metrów. Jest większa, jeśli urządzenie znajduje się w odsłoniętym miejscu, z którego dobrze „widoczne” są satelity. Możesz zwiększyć ją w ustawieniach systemu Android. Na ekranie Ustawienia wybierz Lokalizacja, kliknij Tryb lokalizacji i ustaw Wysoka dokładność.
Funkcja ta zwiększa użycie akumulatora, dlatego najlepiej stosować ją tylko w razie potrzeby.
GPS to nie jedyny system lokalizujący, są jeszcze rosyjski GLONASS, chiński Beidou, i europejski GALILEO. Niektóre telefony potrafią korzystać z kilku systemów jednocześnie, co pozytywnie wpływa na dokładność odczytu pozycji.
Sprawdź, gdzie zaparkowałeś
To stosunkowo nowa usługa dostępna jako funkcja Map Google. Gdy wysiądziesz z samochodu, uruchom program Mapy, kliknij niebieską kropkę odpowiadającą twojemu położeniu: a potem kliknij Zapisz jako miejsce parkowania. Kiedy będziesz chciał odnaleźć auto, kliknij pole wyszukiwania i z listy wybierz Miejsce zaparkowania. Potem kliknij Wyznacz trasę, by telefon doprowadził cię do samochodu.