Informacje pod ręką
Kliknij Notes osobisty. Następnie kliknij prawym klawiszem pierwszą z domyślnych sekcji (zakładek ponad obszarem roboczym) o nazwie Książki i z menu kontekstowego wybierz pozycję Nowa sekcja.
Pojawi się zakładka nowej sekcji z aktywnym polem nazwy. Wprowadź własną nazwę utworzonej sekcji.
Gdy tylko wpiszesz nazwę nowo dodanej sekcji, kursor ustawi się w polu tytułowym automatycznie tworzonej strony w nowej sekcji. Zwróć uwagę, że wpisany tytuł notatki będzie widoczny także na bocznej (z prawej strony) zakładce strony.
Treść do utworzonej strony wpiszesz bez problemu. Jeśli natomiast chcesz wstawić dowolny element ze strony WWW, włącz okno przeglądarki, zaznacz interesujący cię fragment, skopiuj do schowka (skrótem [Ctrl]+[C]), a następnie wróć do okna OneNote i wciśnij skrót [Ctrl]+[V], żeby wkleić skopiowaną zawartość do strony.
Wklejona zawartość znajduje się w specjalnej ramce obiektu. Każdy obiekt w OneNote możesz dowolnie przenosić, zmieniać jego wielkość itp.
Podczas tworzenia notatki wymagającej prostych obliczeń nie musisz w ogóle uruchamiać wbudowanego w Windows kalkulatora. Wystarczy, że wpiszesz działanie bezpośrednio do notatki, dodasz znak równości i wciśniesz spację – wynik pojawi się automatycznie. Wypróbuj sam – wpisz: 6,50*12=[spacja]. Za znakiem równości pojawi się wynik.
Skoro mowa o obliczeniach, OneNote potrafi znacznie więcej niż tylko dodawanie czy mnożenie – możesz w taki sam sposób jak powyżej obliczać np. wartości prostych funkcji trygonometrycznych (np. sin(90)=), potęgi czy pierwiastki. W przypadku tych ostatnich trzeba wpisać słowo sqrt. Zatem, aby OneNote policzył np. pierwiastek kwadratowy z 49, należy wpisać: Sqrt(49)= .
Wiesz już, jak tworzyć notatki. Możesz zacząć gromadzić przydatne informacje i grupować je w tematyczne kategorie w odpowiednich notesach.