Jak stworzyć komiks
Z menu Kolory wybierz Progowanie. Dzięki tej opcji poprawisz kontury obiektów na zdjęciu. Przesuń czarny suwak w prawo do uzyskania w lewym polu wartości w przedziale 230–240 i kliknij OK. W naszym przykładzie zdjęcie wygląda tak:
Zmień tryb krycia tej warstwy na Mnożenie, a kontury ołówka pojawią się na warstwie w odcieniach szarości:
W okienku warstw zaznacz drugą od góry warstwę (tę w odcieniach szarości) i z menu Kolory ponownie wybierz Progowanie.
W okienku Progowanie przesuń czarny suwak w lewo do uzyskania w lewym polu wartości w przedziale 40–60 i kliknij OK . Zmień tryb krycia tej warstwy na Mnożenie. Powinieneś zauważyć zmiany w odcieniach ciemnych obiektów, w naszym przykładzie wzmocniony został odcień włosów dziewczyny i foteli w aucie.
W okienku warstw zaznacz trzecią od góry warstwę z odcieniami szarości. Zmień jej tryb na Dzielenie, a uzyskasz fotografię o efekcie z ilustracji poniżej. Spróbuj zmienić jeszcze tryb krycia warstwy na Barwa, a uzyskasz zdjęcie o większym nasyceniu kolorów.
W naszym przykładzie ustawiliśmy tryb krycia tej warstwy na Dzielenie. Kliknij teraz prawym przyciskiem myszy na tej warstwie i wybierz z menu kontekstowego opcję Połącz w dół.
Zmień tryb krycia złączonej warstwy na Wartość. W naszym przykładzie efekt wygląda tak jak poniżej. Możesz też spróbować zmienić tryb krycia tej warstwy na Kolor, a zdjęcie będzie miało wysokie nasycenie kolorów.
Na koniec możesz dodać chmurki, dymki lub ramki z tekstami. Gotowych chmurek możesz poszukać w internecie – w wyszukiwarce grafik Google lub dowolnym banku zdjęć po wpisaniu frazy comic cloud lub dymek komiksowy. Do wykonania napisów możesz wykorzystać czcionkę Comic Sans. Efekt może wyglądać tak: