Kalendarz Google i Kalendarz Outlook - elektroniczny sekretarz
W centralnej części ekranu umieszczony został widok kalendarzy. W poszczególnych polach reprezentujących kolejne dni umieszczone są zapisane zdarzenia. Zadania powiązane z tym samym kalendarzem mają jeden kolor. Jak większość organizerów, VueMinder pozwala korzystać z trzech widoków – miesięcznego, tygodniowego i dziennego. Aby się pomiędzy nimi przełączyć, kliknij nazwę karty w lewym górnym rogu kalendarza. Strzałki n służą do przewijania widoku.
Ustawienia poszczególnych widoków można dodatkowo modyfikować. Kliknij w tym celu przycisk z symbolem koła zębatego widoczny w prawym górnym rogu. Wyświetlany okres można np. zawęzić do jednego tygodnia lub zwiększyć do aż 16 tygodni. Jeżeli masz duży monitor, wygodnie jest ustawić wyświetlanie przynajmniej ośmiu tygodni. Dostępnych będzie więcej informacji, ale jednocześnie pozostaną one wystarczająco czytelne.
Lewy panel zawiera widok ogólny najbliższych miesięcy. Wyróżnione zostały dni, do których przypisano wydarzenia, są też widoczne szczegóły wybranego dnia (poniżej). Pośrodku znalazło się miejsce dla sekcji konfiguracyjnej synchronizowanych kalendarzy, listy priorytetów czy kategorii. W tym miejscu możesz dodać kolejny kalendarz. Wystarczy wybrać kartę Kalendarze, kliknąć prawym przyciskiem myszy i w menu kontekstowym wskazać Nowy kalendarz. Aby nie powstał bałagan, kalendarze możesz grupować, np. oznaczając je jako prywatne i służbowe. Trzeba jedynie za pomocą polecenia Nowy grupa kalendarzy stworzyć odpowiednie grupy.
W podobny sposób dodaje się kategorie, lokalizacje oraz priorytety. Szczególnie przydatna jest ta ostatnia opcja. Nie trzeba się ograniczać do dwóch–trzech poziomów ważności – możesz stworzyć ich kilka, nawet niezależnych, przypisanych do szczególnych zastosowań i oznaczonych odpowiednim kolorem. Aby to zrobić, otwórz kartę Priorytety, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Nowy priorytet.
W polu Nazwa priorytetu umieść nazwę poziomu ważności. Poniżej wybierzesz czcionkę, określisz jej wielkość i styl. Przyciski wyrównania służą do rozmieszczenia tekstu zdarzenia w zależności od określonego priorytetu. Za pomocą list w linii Kolor wypełnienia i krawędzi zdefiniujesz kolor pola priorytetu, kolor krawędzi oraz gradient. Przyciski Wyżej i Niżej służą do przesuwania priorytetu na liście. Aby zapisać zmiany, kliknij Zapisz i zamknij.