Kingston Office - zastąp Worda
Po otwarciu dokumentu odszukaj w nim tytuły mające stanowić strukturę przyszłego spisu treści. Każdy musisz sformatować, nadając mu odpowiedni styl. Zrobisz to, zaznaczając zdanie będące tytułem rozdziału, a następnie przypisując do niego styl z listy znajdującej się w zakładce Home. Na podobnej zasadzie określisz nagłówki, które program rozpozna jako podrozdziały. Pamiętaj tylko o wyborze stylu nagłówka odpowiadającego jego lokalizacji w strukturze dokumentu. Do oznaczenia podrozdziałów wykorzystaj style o dalszej numeracji.
Gdy wszystkie nagłówki będą już zdefiniowane, przejdź do zakładki Section, kliknij ikonę Contents Page, po czym z rozwiniętego menu wybierz jeden z formatów spisu treści. Kliknięcie dowolnej pozycji rozpocznie proces automatycznego generowania tabeli według wskazanego wzoru. Kilka sekund później na pierwszej stronie dokumentu zobaczysz utworzony właśnie spis treści. Co istotne, zawiera on odnośniki do wskazanych w nim nagłówków. Możesz je aktywować, klikając wybraną pozycję z wciśniętym klawiszem [Ctrl].
W razie zmiany układu nagłówków, dodania nowych rozdziałów bądź podrozdziałów konieczna jest aktualizacja spisu treści. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszki na spisie i z rozwiniętego w ten sposób menu kontekstowego wybierz opcję Update Field. Na ekranie pojawi się wówczas niewielkie okno służące do odświeżenia struktury tabeli. Zaznacz w nim pole Update entire table i naciskając przycisk OK, zaktualizuj wygląd spisu treści. Chwilę później masz gotowy nowy, pełniejszy przewodnik po zawartości dokumentu.