Platformy AMD
W konfiguracjach z procesorami AMD odrobinę spadły ceny płyt, procesorów, pamięci i kart graficznych. Zyskały na tym wszystkie pecety, w których mogliśmy wykorzystać lepsze zasilacze albo szybsze lub bardziej pojemne pamięci.
Zestaw za 3500 zł
W najdroższym zestawie AMD dokonaliśmy takiej samej zmiany, jak w zestawie z procesorem Intela, czyli powróciliśmy do modularnego zasilacza Thermaltake z serii Smart SE (Corsair 650 W z serii VS jest zresztą trudno dostępny). Przy prądożernym procesorze AMD FX oraz grafice AMD Radeon moc 530 W byłaby „na styk”, więc wykorzystaliśmy nieco droższy model o mocy 630 W.
Wykorzystanie droższego zasilacza było możliwe przede wszystkim dlatego, że o kilka lub kilkanaście złotych spadły ceny wszystkich kluczowych podzespołów. Poza tym zmieniliśmy kartę graficzną z proponowanego wcześniej modelu firmy Gigabyte na bardzo podobny, ale tańszy model MSI.
Zestaw za 2700 zł
W przypadku średniej konfiguracji z procesorem i grafiką AMD oba komponenty potaniały odpowiednio o 19 oraz 50 zł. Nałożyły się na to niewielkie zmiany cen pozostałych podzespołów, co dało dodatkowe kilkadziesiąt złotych. Dzięki temu mogliśmy zrezygnować z pamięci DDR3-1866 i wykorzystać moduły DDR3-2133, przy których procesor AMD FX ma optymalne warunki pracy. Są to te same moduły G.Skill RipjawsX, które znajdują się w obu konfiguracjach za 3500 zł.
Zestaw za 2000 zł
W tym zestawie zmiany cen również pozwoliły na wykorzystanie innych pamięci RAM. Pozostawiliśmy niezbyt optymalne moduły DDR3-1600 (tu również powinny być 2133 MHz), ale zamiast zestawu 2x2 GB udało się wykorzystać zestaw 2x4 GB. Korzyść z większej pojemności będzie większa niż z wyższej częstotliwości.