Łapanie obrazu
Lewy zasobnik (1) zawiera zestaw narzędzi. Od góry są to: przewijanie grafiki, przycinanie, wycieranie, rysowanie flamastrem, rozmazywanie, podświetlanie obszarów, wypełnianie, rysowanie kształtów, rysowanie odręczne, rysowanie strzałek, wpisywanie tekstu, stemplowanie, tworzenie przycisków oraz podświetlonych punktów.
Przycisk z symbolem kół zębatych pozwala przejść do konfiguracji programu, jego użycie otwiera okno, w którym w sekcji Przechwytywanie – Wyjściowe możesz zmienić domyślny katalog, w którym program zapisuje przechwyconą grafikę, oraz domyślny format tworzonych plików graficznych.
Górny zasobnik (2) zawiera narzędzia (od lewej): cofnij wszystkie zmiany, cofnij/ponów, oddal, zbliż, obróć, dodaj cień, obramowanie, zastosuj zanikanie, znak wodny, wyświetl kursor myszy, datę i czas, dodaj efekty specjalne, zmień kolor tła, rozmiar i nazwę edytowanego obrazka.
Prawy zasobnik (3) zawiera przyciski (od góry): zatrzymaj (zapisz na dysku w domyślnym katalogu – patrz krok 2), odrzuć, wyślij grafikę jako załącznik do standardowej wiadomości e-mail oraz na konto pocztowe na stronie WWW (np. Google Mail, Yahoo Mail).
Kolejne przyciski służą do zapisywania grafiki na dysku sieciowym, np. OneDrive, wysyłania na stronę Ashampoo i na Facebooka, zapisywania w innym formacie lub innym folderze, eksportowania do formatu Adobe Photoshopa, kopiowania grafiki do systemowego schowka, drukowania, zapisywania z jednoczesnym otwieraniem foldera docelowego oraz do otwierania w oknie edytora wcześniej zapisanej grafiki w celu jej dalszej obróbki.
W prawym dolnym rogu widoczny jest panel nawigacyjny służący do przesuwania powiększonej grafiki po ekranie. W dolnej części wyświetlają się też informacje o edytowanym obrazku.