Wartość ta jest oczywiście teoretyczna, gdyż w praktyce barierą w utworzeniu takiej fotografii mogłaby się okazać np. pojemność dysku twardego. Instalacja programu nie powinna przysporzyć nikomu kłopotu, proces ten przebiega standardowo i sprowadza się do potwierdzania kolejnych etapów instalacji. Dużą zaletą jest też to, że program ma polskojęzyczny interfejs.
Na duży wydruk
Program BenVista PhotoZoom 3 umożliwia nie tylko olbrzymie powiększenie obrazu. Znacznie ważniejsze jest to, że dzięki zastosowaniu unikatowych, opracowanych specjalnie na potrzeby znacznych powiększeń, algorytmów efekty pracy programu wyglądają więcej niż dobrze. Od razu jednak trzeba wyjaśnić, że magii tu nie ma. Ze zdjęcia o rozmiarze 300x400 pikseli nie zrobimy fotografii nadającej się do wydruku na plakacie. Za to praktycznie każdą fotografię wykonaną współczesnym aparatem cyfrowym można efektownie powiększyć do rozmiaru dużego plakatu (np. A0, czyli 841x1189 mm), bez uzyskania niepożądanego efektu „pikselozy”, czyli widocznych na obrazie kanciastych obszarów. Warto dodać, że opcje programu zostały tak dobrane, że użytkownik może manipulować wartościami właciwymi dla danego nośnika, na którym ma być umieszczone powiększone bądź zmniejszone (to zadanie także jest bardzo dobrze realizowane przez program) zdjęcie.
Automatycznie nie tylko do sieci
Program doskonale się spełnia w roli narzędzia do automatycznego powiększania i zmniejszania fotografii, i to wielu jednocześnie. Wszystko dzięki możliwości dodawania zadań do kolejki i przetwarzaniu wsadowemu. Do kolejki mogą być dodawane nie tylko pliki, ale też całe foldery z cyfrowymi fotografiami. Przydaje się to szczególnie, gdy chcemy np. przygotować kolekcję zmniejszonych fotografii w celu przesłania ich na serwer WWW lub załączenia do korespondencji elektronicznej. Tylko ta absurdalna cena…
PLUSY:
- Znakomite algorytmy powiększania zdjęć
- Natychmiastowy podgląd wprowadzonych zmian wielkości
MINUSY: