Multimedia na falach
Instalacja Media Servera jest szybka i nie sprawia kłopotów. Należy wybrać język angielski, ponieważ nie ma dostępnego polskiego. Program uruchomi się od razu po instalacji.
By udostępnić muzykę, filmy lub zdjęcia, w oknie programu kliknij Add a folder i z listy folderów wybierz katalog z multimediami. W ten sposób możesz dodać wiele różnych katalogów, które trafią na listę Shared Folder.
To właściwie niezbędne minimum do uruchomienia serwera mediów. Zamknij okno programu, klikając Close. Program będzie pracował w tle.
W celu właściwego skonfigurowania sprzętu wyjście wideo z Media Lounge podłącz do telewizora. Wyjście audio możesz podłączyć zarówno do telewizora, jak i wieży audio. W razie wątpliwości, z artykułu zamieszczonego na krążku CD dowiesz się, jakie kable i przejściówki możesz wykorzystać.
Włącz Media Lounge. Po chwili na ekranie telewizora pojawi się pierwsze okno konfiguracyjne, a w nim język do wyboru. Poruszanie się po listach oraz przyciskach konfiguratora zawsze wygląda tak samo: strzałkami na pilocie ustawia się kursor na odpowiednim polu, a przyciskiem ENTER zatwierdza zmiany. W tym przypadku, by zatwierdzić język angielski, przejdź strzałką w dół do pola Next i na pilocie naciśnij ENTER.
W następnym oknie kreatora zobaczysz powitanie. Przejdź do kolejnego okna.
W wyświetlonym oknie możesz ustawić nazwę swojego urządzenia. W tym celu na pilocie wciśnij ENTER. Na ekranie pojawi się klawiatura. Teraz, litera po literze, wprowadź nazwę urządzenia. Przejdź do następnego okna konfiguracyjnego.
W dalszej kolejności wybierz rodzaj połączenia (bezprzewodowe lub przewodowe). Zakładamy, że będziesz korzystał z tego pierwszego, a więc w polu Connection wybierz Wireless. Korzystając z pola Next przejdź do następnego okna konfiguracyjnego.
Po wykryciu sieci Wi-Fi, w polu SSID pojawi się ich lista. Za pomocą klawiszy strzałek przejdź do listy sieci. Wybierz twoją sieć i naciśnij ENTER. Strzałką w dół przejdź do Next i ponownie naciśnij ENTER.
W kolejnym oknie ustaw parametry sieci, szczególnie rodzaj szyfrowania Encryption i klucz szyfrujący Key. To ostatnie ustawia się w analogiczny sposób jak nazwę urządzenia (w kroku 4), wybierając poszczególne znaki z klawiatury wyświetlanej na ekranie. Po ustawieniu tych parametrów przejdź do kolejnego okna.
W kolejnym oknie możesz wybrać sposób, w jaki ustawiany jest adres IP. W większości sieci działa protokół DHCP, więc pozostaw domyślne ustawienia. Teraz możesz przejść do następnego okna konfiguracyjnego.
W kolejnym etapie urządzenie wyszukuje serwery mediów. Powinien się pojawić twój serwer. Na tym etapie konfiguracja urządzenia jest zakończona. Komunikuje się ono z siecią i może bezprzewodowo korzystać z zasobów udostępnionych przez komputer.