Dyski z pamięciami 3D NAND do zastosowań przemysłowych
Podstawowym wymaganiem, stawianym przed nośnikami przemysłowymi jest odporność na trudne warunki pracy. Dysk ADATA ISSS314 może działać w temperaturze od -40 do 85 stopni Celsjusza przy wilgotności powietrza od 5 do 95%, a ponadto jest odporny na wstrząsy i wibracje. Dzięki tym cechom nowe produkty mogą być używane nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach.
Zaprezentowane przemysłowe dyski SSD osiągają wysokie prędkości podczas odczytu i zapisu danych, odpowiednio 560 MB/s i 520 MB/s. Nośniki obsługują też technologie Wear Leveling, S.M.A.R.T, NCQ oraz TRIM. Model ISSS314 występuje w dwóch wersjach - z układami 3D MLC albo 3D TLC.
W praktycznych zastosowaniach dyski mają pobierać maksymalnie 2,5 W energii (dane dla wersji 512 GB), a wskaźnik MTBF (średni czas pomiędzy awariami) wynosi aż 2 miliony godzin. Jest to poprawa o 25% w porównaniu do dysków z tradycyjnymi kośćmi 2D NAND.
Dostępne są następujące warianty pojemnościowe: 32, 64, 128, 256 oraz 512 GB. Dwa pierwsze korzystają z kości 3D MLC, a pozostałe - 3D TLC. Ceny poszczególnych modeli oraz data pojawienia się w sprzedaży nie są jeszcze znane.