GeForce GTX 780 Ti - najszybsza karta graficzna świata
Firma NVIDIA zaprezentowała dziś kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 780 Ti, która zapewnia graczom płynność działania z bardzo wysokimi rozdzielczościami wyświetlania w najnowszych grach komputerowych, takich jak Assassin’s Creed IV—Black Flag, Call of Duty: Ghosts czy Batman: Arkham Origins.
Producent twierdzi, że GeForce GTX 780 Ti jest najszybszą kartą graficzną do gier i gwarantuje ona dużo więcej, niż tylko pierwsze miejsca w testach mierzących liczbę klatek na sekundę. Procesor graficzny GTX 780 Ti jest oparty na architekturze NVIDIA Kepler, najwydajniejszej architekturze GPU jaką kiedykolwiek zaprojektowano, skutkującą zaawansowaną konstrukcją o doskonałej przewodności cieplnej, która przekłada się na lepszą skuteczność chłodzenia, większą lepszą kulturę pracy i rekordową wydajność.
GTX 780 Ti posiada również dedykowany układ pomiarowy, aby liczba klatek na sekundę w grach była jak największa. Nowy procesor obsługuje też technologię NVIDIA G-SYNC, która eliminuje rwania i zacięcia wyświetlanego obrazu oraz redukuje opóźnienia w odbiorze przesyłanych sygnałów, czyli problemy z którymi borykają się rzesze graczy na całym świecie.
Wygląd karty dorównuje jej niesamowitej wydajności. Atrakcyjna aluminiowa konstrukcja jest ozdobiona podświetlonym diodami LED logo GeForce GTX oraz przezroczystym okienkiem z tworzywa poliwęglanowego.
Procesor graficzny GTX 780 Ti posiada 25 więcej rdzeni niż procesor GTX 780, jest wyposażony w wyjątkowo szybką pamięć o przepustowości 7 Gbps, a także w technologię NVIDIA GPU Boost™ 2.0, która ułatwia graczom dostosowanie ustawień i wydajności karty do swoich potrzeb. Układ GTX 780 Ti jest średnio szybszy o 12 procent od oryginalnego procesora GTX 780.(1)
Prace nad technologią G-SYNC trwały wiele lat i ostatecznie stworzono rozwiązanie, które synchronizuje częstotliwość odświeżania monitora z prędkością renderowania karty graficznej. W efekcie obrazy pojawiają się na monitorze natychmiast po wyrenderowaniu, obiekty są wyraźniejsze, a gry płynniejsze.
Technologia G-SYNC wykorzystuje moduł G-SYNC zaprojektowany przez firmę NVIDIA. Element ten, montowany w monitorach do gier, współpracuje ze sprzętem i oprogramowaniem zaimplementowanym w kartach graficznych opartych na architekturze Kepler, takich jak GeForce GTX 780 Ti.
GeForce GTX 780 Ti obsługuje również szereg najnowszych technologii dla gier, w tym m.in. silnik fizyki NVIDIA PhysX® oraz wygładzanie krawędzi TXAA. Gracze, którzy wymagają najszybszych i najlepszych rozwiązań, mogą wykorzystać technologię NVIDIA SLI, umożliwiającą połączenie ze sobą do czterech kart graficznych w celu uzyskania jeszcze większej wydajności.
Każda karta graficzna GeForce GTX współpracuje również z oprogramowaniem GeForce Experience, który automatycznie reguluje ustawienia poszczególnych gier w celu zapewnienia jak największej płynności, a także informuje graczy o aktualizacjach oprogramowania oraz instaluje sterowniki GeForce Game Ready, które zapewniają maksymalną wydajność graficzną w najnowszych grach komputerowych.
Jednym z przykładów technologii, które są dostępne tylko dla graczy posiadających karty GeForce, jest NVIDIA ShadowPlay. Ta darmowa aplikacja jest częścią najnowszej wersji oprogramowania GeForce Experience i służy do nagrywania filmów z gier, umożliwiając graczom zachowanie najwspanialszych momentów i dzielenie się nimi ze światem.
Dostępność i cena
Karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 780 Ti są dostępne już dziś od wiodących światowych producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY Point of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Detaliczna cena kart to około 2849 PLN. Przez ograniczony czas trwa również promocja, w ramach której gracze kupujący kartę od partnera uczestniczącego w ofercie otrzymają bezpłatnie gry Batman: Arkham Origins, Assassin’s Creed IV—Black Flag oraz Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist.
W Polsce karty graficzne GeForce GTX 780 Ti można nabyć między innymi za pośrednictwem sklepów Agito, Alsen, Arest, ESC, Komputronik, Morele, PC Projekt, Proline, Sferis oraz X-KOM.