Monitoring IP wg D‑Link - relacja z konferencji
Wczoraj w godzinach popołudniowych firma D-Link zorganizowała konferencję prasową, na której poinformowała o swoich planach wejścia z urządzeniami firmy na rynek monitoringu IP.
Przedstawiciele D-Linka podkreślali zalety i przewagę monitoringu IP nad tradycyjnymi systemami monitoringu wykorzystującymi zamknięte rozwiązania z zakresu telewizji przemysłowej. Dla indywidualnego użytkownika oraz dla małych firm jedną z podstawowych zalet monitoringu IP jest znacznie niższy koszt wdrożenia takiego systemu, a także – dzięki temu, że wykorzystywany jest otwarty protokół IP – możliwość monitorowania chronionego obiektu z dowolnego miejsca na świecie (w praktyce, z każdego komputera podłączonego do internetu).
Przy okazji zaprezentowano kilka kamer IP, znajdujących się aktualnie w ofercie firmy. Oto krótkie charakterystyki poszczególnych modeli:
DCS-3110
Kamera sieciowa z funkcją PoE (Power over Ethernet), dzięki której jeden przewód (Ethernet, zwany też popularnie "skrętką") pełni rolę kabla sygnałowego i zasilającego. Kamera umożliwia monitoring nocny, strumieniową transmisję do kilku stanowisk jednocześnie oraz bezpośrednią rejestrację obrazu w sieciowej pamięci masowej.
DCS-6110
Kamera z regulowanym polem widzenia, można ją zainstalować na dowolnej powierzchni. Ten model pozwala na przesył obrazu i dźwięku bezpośrednio do urządzeń mobilnych korzystających z technologii 3G. Na konferencji zaprezentowano działające rozwiązanie i każdy z uczestników mógł zobaczyć rejestrowany obraz na ekranie telefonu komórkowego.
DCS-3415
Kolejny model zaprezentowany przez D-Linka to kamera z 18-krotnym zoomem optycznym i obiektywem o dużej jasności (rejestruje poprawny obraz nawet w złych warunkach oświetleniowych). Kamera ta ma też złącze umożliwiające podłączenie np. alarmu wywoływanego przez zdarzenie (czujnik ruchu) zarejestrowane przez kamerę.
Oprócz kamer przedstawiciele D-Linka zaprezentowali też sieciowe nagrywarki wideo – gotowe rozwiązania do wyświetlania, przechowywania i wyszukiwania danych gromadzonych przez podłączone do urządzenia kamery IP.
Źródło: Informacja własna