ParrotOne - łatwiejsza komunikacja dla osób z niepełnosprawnościami
ParrotOne umożliwia pisanie całych zdań przy pomocy kilku kliknięć. Po wybraniu danej litery na klawiaturze, z boku ekranu pojawia się lista sugerowanych całych zdań oraz ich części, a nad klawiaturą lista słów. Przykładowo, klikając na „C" można wybrać zwrot: „Cześć, co u Ciebie?". Wystarczą trzy ruchy, zamiast kilkunastu, aby zbudować i wysłać taką wiadomość.
Aplikacja uczy się tego, których zwrotów i słów dana osoba używa najczęściej i jakie zdania buduje. Sprawia to, że z czasem aplikacja podsuwa coraz trafniejsze podpowiedzi, a liczba potrzebnych ruchów do napisania wiadomości staje się jeszcze mniejsza. Dzięki temu osoby ze słabszymi mięśniami mogą napisać znacznie więcej wiadomości zanim ich ręce będą zmęczone.
Dodatkowo, układ elementów w interfejsie aplikacji został tak przemyślany, by pisanie było jeszcze sprawniejsze. Wszystko to ułatwia komunikację ludziom borykającym się ze spastycznością, przykurczami, drżeniem rąk czy wadami wzroku.
Użytkownicy ParrotOne otrzymują do dyspozycji słowniki w trzech językach (polskim, angielskim i hiszpańskim) oraz funkcję tłumacza. Kolejne języki będą pojawiać się w aktualizacjach aplikacji.
Więcej niż komunikator
W ParrotOne znajdziemy także funkcje społecznościowe, takie jak publikowanie postów na tablicy publicznej lub prywatnej - przeznaczonej dla wybranej grupy osób. Dzięki temu ParrotOne może być dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów platformą do zawierania nowych znajomości czy poszukiwania pracy, ponieważ specjalne profile mogą zakładać także firmy.
Twórcy ParrotOne przyłożyli szczególną uwagę do prywatności użytkowników. Całość komunikacji w ramach aplikacji jest szyfrowana. Oprócz tego ParrotOne nie zbiera danych pod kątem profilowania użytkowników do celów reklamowych.
Dostępność
Aplikacja w polskiej i angielskiej wersji językowej ze wszystkimi opisanymi wyżej funkcjami jest już dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play.