AktualnościUnitra - reaktywacja marki z czasów PRL

Unitra - reaktywacja marki z czasów PRL

Unitra powraca, a przynajmniej sama nazwa. Do sprzedaży w Polsce trafią retro-słuchawki, wzmacniacz oraz zestaw uchwytów na telewizory.

Unitra - reaktywacja marki z czasów PRL

Unitra to legendarna marka, której historia sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Dystrybutorem reaktywowanej marki Unitra została firma K-Consult Sp. z o.o. Jakie nowe produkty spod tej znanej kiedyś marki zaoferowano?

Wzmacniacz lampowy Edward - cena 8990 zł

Słuchawki nagłowne

Model SN-50 - replika słynnego modelu SN-50 to słuchawki, które wyglądem przeniosą do epoki realnego socjalizmu, natomiast jakością dźwięku potwierdzą swoją pozycję jako legendy. Cena 249 zł.

Słuchawki nagłowne SN-40 (149 zł), Słuchawki nagłowne SN-30 (cena 99 zł),

Słuchawki dokanałowe - SD-20 (49 zł), Słuchawki dokanałowe SD-10 (cena 29 zł).

Uchwyt do telewizora - o nazwach: Ryszard (299 zł), Wacław (279 zł), Zdzisław (cena 179 zł), Kazimierz, Roman i Stanisław.

Krótka historia firmy UNITRA

Wszystko miało swój początek w roku 1961, kiedy do życia powołane zostało Zjednoczenie Przemysłu Elektronicznego i Teletechnicznego UNITRA, w którego skład weszła większość polskich przedsiębiorstw (wówczas zakładów) przemysłu elektronicznego. Zjednoczenie "UNITRA" utworzyły przedsiębiorstwa wchodzące wcześniej w skład dwóch zjednoczeń: Zjednoczenia Przemysłu Elektronicznego i Zjednoczenia Przemysłu Teletechnicznego.

W roku 1978 nastąpił podział Zjednoczenia Przemysłu Elektronicznego i Teletechnicznego UNITRA na Zjednoczenie Przemysłu Podzespołów i Materiałów Elektronicznych Unitra-Elektron (w jego skład weszły zakłady produkujące elementy elektroniczne i sprzęt profesjonalny) i Zjednoczenie Przemysłu Elektronicznego Unitra-Dom (w jego skład weszły zakłady produkujące sprzęt elektroniczny powszechnego użytku).

W wyniku przekształceń ustrojowych w 1989 roku wszystkie zjednoczenia i zrzeszenia uległy likwidacji, w tym niestety również Zrzeszenie UNITRA. Poszczególne przedsiębiorstwa uzyskały samodzielność i z różnym stopniem powodzenia kontynuowały działalność. Wiele upadło. Łącznie przez cały okres funkcjonowania Zjednoczeń, a później Zrzeszenia, w jego skład weszły 44 przedsiębiorstwa. W okresie tzw. największego prosperity zakłady wchodzące w skład UNITRY zatrudniały łącznie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy pracowników.

Wybrane dla Ciebie