Niezawodne zasilanie
Montaż odbywa się w kolejności odwrotnej do demontażu. Jeśli zapamiętałeś, jakie kable były odłączane od komputera, masz ułatwione zadanie.
Do płyty głównej podłącz najgrubszą wiązkę zasilającą. Zwróć uwagę, że złącze może się składać z dwóch części. Zepnij je razem i dopiero w takiej postaci podłączaj do płyty.
W okolicy procesora znajduje się drugie gniazdo zasilające płytę główną, które może mieć 4 lub 8 styków. Podłącz do niego odpowiedni kabel zasilający. Również ta wtyczka może być dzielona na dwie mniejsze (po 4 styki).
Jeśli twoja karta graficzna ma gniazda zasilające, również do niej trzeba podłączyć zasilanie. Zazwyczaj karta ma 6-stykowe gniazdo zasilające PCI Express, potrzebna jest wtedy taka wtyczka.Część kart ma dodatkowe dwa złącza zasilające, trzeba wtedy podłączyć dwa dodatkowe styki.
W dalszej kolejności należy podłączyć zasilanie dysków twardych i napędów optycznych. Służy do tego zazwyczaj wtyczka SATA. Do zasilania dysków i napędów starego typu będzie potrzebna jednak inna wtyczka zasilająca, tzw. molex.
Wszystkie główne komponenty zostały już podłączone do zasilania, ale sprawdź, czy nie ma dodatkowych, jak: wentylatory, przednie panele, diody podświetlające, które mogłyby potrzebować zasilania. Jeśli są, podłącz do nich odpowiednie kable. Potem zamknij obudowę komputera, podłącz do niego kable i uruchom.