Niezawodny peer to mail
Otwórz forum dyskusyjne, zarejestruj się (jeżeli możesz), a następnie zaloguj na swoje konto. W poszukiwaniu pliku możesz skorzystać z wyszukiwarki słów kluczowych lub odwiedzić jeden z dostępnych działów. Działy są nazwane i skatalogowane zgodnie z ich zawartością.
Wiadomo np., że w dziale poświęconym dyskusjom dotyczącym najnowszych filmów, znajdziesz najnowsze produkcje.
Po wybraniu działu zobaczysz wszystkie dostępne tematy, a tym samym pliki. Otwórz jeden z wątków, aby wyświetlić informacje o pliku. Na ekranie zobaczysz szczegóły dotyczące wybranego pliku. Przykładowo, jeżeli wątek będzie dotyczył filmu, uzyskasz informacje na temat obsady, fabuły, zobaczysz także okładkę, wybrane screeny oraz jakość.
Pod wymienionymi informacjami znajdziesz też porady umożliwiające pobranie pliku, a także jego wielkość, liczbę segmentów, mirrorów oraz hasło do pobierania.
Zapamiętaj je. Najważniejszy jest jednak ciąg znaków – hashcode, w którym zakodowano wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia pobierania. Kliknij przycisk Pokaż w celu wyświetlenia tekstu.
Zobaczysz okno z tekstem. Musisz go skopiować do schowka systemowego (zaznacz cały tekst, łącznie ze znakami << i >>). Gdy masz już hashcode w schowku, wróć do głównego okna programu MoorHunt. Kliknij ikonę monitora i wybierz Rozpocznij pobieranie.
W wywołanym oknie Dodaj nowe zadanie w pole HashCode wklej przekopiowany z forum ciąg znaków. Poniżej w pole Hasło do pobieranego pliku wpisz hasło, o którym wspominaliśmy w kroku 3 tego warsztatu.
Jeżeli pobierasz już jakieś pliki i chcesz, żeby zostały najpierw ukończone (zanim program przejdzie do następnego zadania), możesz dodać bieżący plik do kolejki. W tym celu zaznacz Dodaj do kolejki i poniżej określ, czy ma to być początek – Dodaj na początku, czy koniec kolejki Dodaj na końcu. Rozpoczęcie pobierania zatwierdź przyciskiem Dodaj.
Program MoorHunt rozpocznie pobieranie. W sekcji Pobieranie zobaczysz m.in. postęp pobierania oraz prędkość, a także w kolumnie Pozostało, ile danych zostało jeszcze do ściągnięcia.
Czasami pobieranie może stanąć w martwym punkcie. Dzieje się tak, ponieważ źródło, z którego pobierasz, nie ma jakiegoś segmentu (fragmentu pliku), a program nie przełącza cię automatycznie na inny mirror. Wtedy warto się przełączyć ręcznie. W tym celu dwukrotnie kliknij nazwę pliku. Zobaczysz wszystkie konta, na których znajdują się pliki. Kliknij prawym przyciskiem myszy jedno z kont, a następnie z menu kontekstowego wybierz polecenie Przełącz na to źródło.
Ten zabieg możesz także stosować w celu poszukiwania lepszej prędkości transferu. Może się okazać, że szybciej ściągasz dane z G-maila niż z Aol.