Niezbędnik do Windows
Oryginalna ścieżka dźwiękowa składa się najczęściej z szumów. Można jej się więc pozbyć w całości. Aby to zrobić, wybierz z zakładki Edycja polecenie Głośność wideo i ustaw suwak w skrajnym lewym położeniu.
Ścieżkę dźwiękową dodasz, wybierając z zakładki Strona główna polecenie Dodaj muzykę i wskazując miejsce pliku na dysku. Jeśli nie dysponujesz żadnym utworem, możesz ściągnąć go z serwisów wymienionych na liście. Sposób, w jaki jest prezentowana ścieżka dźwiękowa, zmienisz poleceniem Kształty fali z zakładki Widok.
Aby natężenie muzyki rosło na początku filmu, ustaw kursor na pierwszym klipie, przejdź do zakładki Narzędzia muzyki i wybierz z listy Wzmacnianie: Szybko. Analogicznie możesz ustawić wyciszanie muzyki na końcu filmu.
Do niektórych fragmentów filmu warto nagrać komentarz lektora. Podłącz do komputera mikrofon (zazwyczaj mają go wbudowane słuchawki i kamery internetowe) i z zakładki Strona główna wybierz opcję Nagraj narrację. Jeżeli nagrany dźwięk jest zagłuszany przez podkład muzyczny, przejdź do zakładki Projekt i kliknij Wyróżnij narrację. Stopień wzmocnienia możesz regulować suwakiem. Dodatkowo możesz nieco wzmocnić głos lektora poleceniem Głośność narracji z zakładki Narzędzia narracji.
Do niektórych fragmentów klipów warto dodać podpisy. Ustaw kursor w miejscu, gdzie mają się pojawić, i wybierz polecenie Podpis z zakładki Strona główna. W pole tekstowe wpisz tekst podpisu. Chwytając za znaczniki ramki tekstowej, możesz zmieniać jej położenie i rozmiary. Aby edytować wygląd napisów i dodawać efekty animacji, przejdź do zakładki Narzędzia tekstowe.