InternetNowy Outlook

    Nowy Outlook

    Outlook znana marka pocztowa właśnie zyskał nowe oblicze. Microsoft uruchomił internetową usługę pod adresem outlook.com. Jeśli nie jesteś zadowolony z serwisu Gmail, masz wreszcie rozwiązanie alternatywne.

    Nowy  Outlook

    Serwis pocztowy Microsoftu – Hotmail.com – został radykalnie odświeżony i przemianowany na Outlook.com. Zmiany są na tyle znaczące, że na usługę zaczęli przychylnym okiem patrzeć dotychczasowi użytkownicy Gmaila. Nowy serwis jest zarówno pod względem interfejsu, jak i dostępnych usług ściśle zintegrowany z nadchodzącym systemem Windows 8. Jest to naprawdę atrakcyjna oferta dla osób szukających darmowej i funkcjonalnej usługi poczty elektronicznej. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek ułatwiających korzystanie z serwisu.

    Skrzynka pocztowa z Gmaila w usłudze Outlook.com

    Korzystając z Outlook.com, możesz zarządzać korespondencją wysyłaną i odbieraną za pomocą innych kont pocztowych (maksymalnie czterech). Jak dodać nowe konto pocztowe do usługi Outlook.com, pokażemy na przykładzie skrzynki założonej w usłudze Gmail.

    Krok 1

    Zaloguj się na stronie Outlook.com na swoje konto. Następnie, gdy zobaczysz widok skrzynki odbiorczej, kliknij po prawej stronie menu ustawień i wybierz z niego Więcej ustawień poczty.

    Krok 2

    Wyświetli się teraz ekran opcji usługi Outlook.com. W grupie Zarządzanie kontem kliknij Wysyłanie/odbieranie wiadomości e-mail z innych kont.

    Obraz

    Krok 3

    Na kolejnym ekranie, pod hasłem Pocztę można odbierać z następujących kont kliknij napis Dodaj konto e-mail.

    Obraz

    Krok 4

    W oknie przeglądarki zostanie wyświetlony prosty formularz. Trzeba w nim wpisać adres pocztowy i hasło do konta e-mailowego, które chcesz powiązać z Outlook.com. Gdy to zrobisz, kliknij Dalej.

    Obraz

    Krok 5

    Jeżeli zobaczysz komunikat widoczny na ilustracji, to bardzo możliwe, że Gmail zablokował serwisowi Microsoftu próbę zalogowania się w twoim imieniu. W takim przypadku w kolejnej karcie przeglądarki zaloguj się na swoje konto Gmail. Jeżeli zobaczysz informację o „nietypowych logowaniach” (ang. unusual sign-in), sprawdź, jaka jest godzina logowania i skąd zostało przeprowadzone. Dla usługi Outlook.com właściwą lokalizacją są Stany Zjednoczone (wewnętrznie usługa ta nadal przedstawia się jako hotmail.com), co widać w treści komunikatu w serwisie Gmail. Na pytanie Allow future sign-ins from this application? odpowiedz Yes tylko wtedy, gdy czas, lokalizacja oraz nazwa usługi (hotmail.com) wskazują na serwis Outlook.com.

    Obraz
    Obraz

    Krok 6

    Na kolejnym etapie zobaczysz już polskojęzyczny komunikat wyjaśniający, co się stało. Kliknij Kontynuuj, by zezwolić witrynie Outlook.com na łączenie się z Gmailem w twoim imieniu. Teraz musisz przełączyć się ponownie na witrynę Outlook.com i ponowić próbę dodania hasła. Musisz to zrobić w ciągu 10 minut od kliknięcia przycisku Kontynuuj. Jeżeli tego nie zrobisz w tym czasie, Google ponownie zablokuje usłudze Outlook.com komunikację z Gmailem.

    Krok 7

    Jeżeli zmieściłeś się w wyznaczonym czasie, przejdziesz do kolejnego etapu: ustawienia folderu dla dodanej właśnie skrzynki pocztowej. Masz dwa wyjścia. Możesz całą korespondencję z dodanej skrzynki przechowywać w zupełnie nowym folderze, którego nazwę definiujesz na tym właśnie etapie, lub zintegrować pocztę z już istniejącą w Outlook.com skrzynką odbiorczą. Jeżeli masz kilka kont, warto dla każdego ustawić odrębny folder, dlatego zalecamy pierwsze rozwiązanie. Po nadaniu nazwy folderowi kliknij Zapisz.

    Krok 8

    Od tej pory dodane konto odnajdziesz na ekranie głównym modułu pocztowego Outlook.com, np. Moja poczta z Gmaila.

    Obraz

    Przydatne dodatkowe skrzynki pocztowe

    Outlook.com umożliwia tworzenie wirtualnych skrzynek pocztowych, z których każda będzie powiązana z twoim głównym kontem Outlook.com – kontem Microsoft. Możesz dzięki temu używać różnych adresów, tzw. aliasów, np. innych w kontaktach z firmami, innych w rozmowach ze znajomymi czy podczas zakupów online. W przeciwieństwie do Gmaila, który również umożliwia tworzenie aliasów, Outlook.com nie zdradza odbiorcy twojego rzeczywistego adresu.

    Krok 1

    Tworzenie aliasu jest bardzo proste. Wywołaj w przeglądarce ekran z ustawieniami konta, a następnie w grupie Zarządzanie kontem kliknij Utwórz alias Outlook.

    Obraz

    Krok 2

    Będziesz musiał ponownie podać swoje hasło dostępowe do konta Microsoft, a następnie zobaczysz pole tekstowe, w którym możesz wpisać nazwę nowej skrzynki (aliasu). Kliknij Utwórz alias.

    Obraz

    Krok 3

    Teraz możesz określić, czy korespondencja przysyłana na utworzony adres alias ma być przechowywana w odrębnym folderze – Nowy folder, czy też dodawana do standardowej skrzynki – Istniejący folder: Skrzynka odbiorcza. Jeżeli chcesz używać aliasów do różnych zastosowań, warto przechowywać korespondencję każdego aliasu w odrębnym folderze. Kliknij przycisk Gotowe. W analogiczny sposób możesz zakładać kolejne aliasy.

    Obraz

    Outlook.com i sieci społecznościowe

    Outlook.com to nie tylko poczta. Usługa Microsoftu pozwala na zarządzanie z jednego miejsca nie tylko elektroniczną korespondencją, ale także – pośrednio – wpisami opublikowanymi w sieciach społecznościowych. Przez interfejs Outlook.com możesz widzieć zdjęcia, tweety czy aktualności opublikowane przez znajomych z Facebooka, jak również automatycznie uzupełnić książkę adresową Outlook.com o dane znajomych z serwisów społecznościowych.

    Krok 1

    Jeżeli chcesz, by Outlook.com wyświetlał treści z Facebooka czy Twittera, musisz najpierw wywołać ekran opcji, a następnie w grupie Czytanie wiadomości e-mail klik nąć Zawartość z innych sieci.

    Obraz

    Krok 2

    Na kolejnym ekranie możesz powiązać posiadane konto Twittera czy Facebooka z kontem Outlook.com. Oprócz tego możesz wybrać, czy za pomocą usługi Outlook.com mają być wyświetlane publiczne treści z serwisów społecznościowych. Zapisanie zmian wprowadzonych na tym ekranie powiąże Facebooka i Twittera z kontem Outlook.com.

    Obraz

    Wybrane dla Ciebie