Ochrona przed kurzem
Rozłóż na stole arkusz papieru, który będzie chronił filtr przed przyklejeniem się do blatu. Następnie natłuść tę kartkę płynem WD40 w miejscach, w których do kartki papieru będzie przylegał fizelinowy filtr. Odczekaj chwilę, aż płyn dobrze wniknie w papier. Dzięki temu podkładki przykleją się do filtra, a nie do arkusza papieru.
Na papierze połóż filtr. W odrysowanych miejscach nanieś odrobinę kleju (np. SuperGlue czy Ośmiorniczka):
Na odrysowane miejsca przyłóż podkładki. Na tak przygotowany filtr połóż kolejny arkusz papieru i dociśnij go kilkoma książkami. Odczekaj 20 minut.
Zdejmij książki i oderwij od filtra oba arkusze papieru. Rób to delikatnie, abyś od fizelinowego filtra nie oderwał świeżo przyklejonych podkładek metalowych.
Powbijaj śrubokręt w otwory przylepionych podkładek. Pamiętaj, aby wbijać go od strony filtra, a nie od strony podkładek, bo w ten sposób zminimalizujesz ryzyko odlepienia podkładki od materiału.
Nożem tapicerskim dokładnie podocinaj krawędzie otworów. Tak przygotowany filtr przyłóż do wentylatora. Pamiętaj, aby podkładki znajdowały się od strony wentylatora.
W otwory obudowy powkładaj śrubki, które zapewnią odpowiednią pozycję filtra na wentylatorze. Następnie na końcówkach śrubek powieś filtr:
Do końcówek śrub delikatnie przyłóż wentylator, który masz przykręcić. Pamiętaj o właściwej pozycji wentylatora. W którą stronę powietrze jest zasysane przez wiatraczek oraz w którą stronę kręcą się łopatki wentylatora, wskazują strzałki na obudowie wentylatora. Następnie przykręć wentylator w odpowiednie miejsce obudowy. Filtr ma się znajdować między wentylatorem a ścianką komputera.
Załóż maskownice obudowy. Podłącz do odpowiedniego gniazda kabel zasilający wentylator. Załóż blaszane części obudowy i podłącz komputer.