Cena do 119 zł
1. miejsce - OCZ ATV
Pamięć cechuje się szybkimi transferami, zwłaszcza przy odczycie, a nieco słabszymi przy zapisie. Przyciąga wzrok oryginalnym wzornictwem. Jest trochę większa od przeciętnego pendrive’a, więc znacznie utrudnia włożenie obok siebie dwóch urządzeń. Z drugiej strony obudowa wykonana z gumy dobrze zabezpiecza pamięć przed uszkodzeniami mechanicznymi, zamoczeniem i zakurzeniem. Pandrive jest zgodny z technologią ReadyBoost w systemie Windows Vista.
PLUSY:
- Obudowa odporna na czynniki zewnętrzne
- Dobre prędkości odczytu
MINUSY:
- Dość duże wymiary
- Brak wyposażenia dodatkowego
3. miejsce - GoodDrive Fresh
Jedno z mniejszych urządzeń naszego zestawienia, a także jedno z najtańszych. Jego charakterystyczną cechą jest gumowa obudowa, która pachnie. W sprzedaży jest oferowanych kilka różnych zapachów (np. truskawkowy czy pomarańczowy). Testowane urządzenie delikatnie pachniało limonką, chociaż przebijał przez to zapach gumy. W dodatku trudno jest określić trwałość tego zapachu. Urządzenie charakteryzuje się przeciętnymi osiągami, ale bez problemów korzysta z ReadyBoost.
PLUSY:
- Małe wymiary
- Przystępna cena
- Zapachowa obudowa
MINUSY:
- Wersja 30-dniowa dołączonego oprogramowania
Cena od 120 zł do 250 zł
1. miejsce - Corsair Flash Voyager GT
Ten pendrive cechuje się bardzo dobrymi osiągami, zarówno podczas odczytu, jak i zapisu. Inną jego zaletą jest gumowa obudowa, chroniąca wnętrze przed uszkodzeniami mechanicznymi, zamoczeniem i kurzem. Szkoda, że producent nie dołączył do pendrive’a zaczepu do mocowania osłonki USB, zabezpieczejącego przezd zgubieniem urządzenia. Spore wymiary obudowy nieznacznie utrudniają zainstalowanie pendrive’a obok innego urządzenia
w sąsiednim złączu USB.
PLUSY:
- Bardzo dobre osiągi
- Gumowa obudowa chroniąca przed uszkodzeniami
MINUSY:
- Wysoka cena jednego gigabajta
10. miejsce - Toshiba Professional TransMemory
Jedna z niewielu pamięci USB flash, która pracuje w technologii U3. Dzięki temu, za pomocą tego klucza USB można na każdym komputerze uruchamiać aplikacje zainstalowane na pamięci przenośnej, ponadto przenosić np. zakładki przeglądarki internetowej czy zawartość poczty elektronicznej. To wszystko jest oferowane w bardzo przystępnej cenie. Niestety, pendrive nie wyróżnia się dużymi osiągami, więc takie uruchamianie z niego programów może być uciążliwe.
PLUSY:
- Bardzo atrakcyjna cena
- Praca w systemie U3
MINUSY:
- Wolne uruchamianie się systemu U3
- Niskie transfery
Cena powyżej 250 zł
1. miejsce - OCZ Rally2
Klasyczny pendrive przeciętnych rozmiarów, zamknięty w aluminiowej obudowie. Poza dużą pojemnością wyróżnia się dobrymi osiągami oraz wyposażeniem dodatkowym (smyczka, kabel USB, oprogramowanie, które można pobrać ze strony producenta). Za wadę należy uznać plastikowe elementy obudowy, które zazwyczaj są słabymi punktami w ocenie odporności urządzenia na uszkodzenia mechaniczne. Pamięć nie ma też zabezpieczeń przed kurzem i zamoczeniem.
PLUSY:
- Duża pojemność
- Wysokie transfery
- Dodatkowe wyposażenie
MINUSY:
- Plastikowe wstawki w obudowie
5. miejsce - Pretec i-Disk Tango
Do tej kategorii cenowej trafiły dwa pendrive’y firmy Pretec – o pojemności 16 i 8 GB. Ich atutem, a zwłaszcza „mniejszego” modelu, jest bardzo atrakcyjna cena. Urządzenia można kupić za jeszcze mniejszą kwotę, niż zakłada producent. Słabą stroną są dość wolne transfery danych. Pamięć jest zamknięta w aluminiowej obudowie, niestety, z plastikowymi zakończeniami, podatnymi na uszkodzenia mechaniczne. Tył pendrive’a może służyć do zamocowania na nim osłonki złącza USB.
PLUSY:
- Atrakcyjna cena
- Aluminiowa obudowa
MINUSY:
- Plastikowe końcówki obudowy
- Przeciętne transfery danych