7. miejsce - Manhattan Mega Cam 460477
Kamerka o maksymalnej rozdzielczości 1280x1024, jednak realnie jest ona dużo niższa. Widać też efekty silnej kompresji, przez co obraz traci detale, za to zachowuje bardzo dobrą płynność przy każdej rozdzielczości. W zestawie z kamerą użytkownik otrzymuje oprogramowanie AmCap, m.in. do ustawiania parametrów obrazu oraz rejestrowania zdjęć i filmów. Ciekawostką i zarazem wadą konstrukcyjną jest magnetyczne mocowanie, które z trudem utrzymuje kamerę w danej pozycji.
PLUSY:
- Szybkość rejestrowania obrazu
MINUSY:
- Słaba rozdzielczość
- Duże obciążenie procesora
8. miejsce - Sweex HD Webcam Diamond
Kamera o wysokiej rozdzielczości nominalnej (do 1600x1200) i bardzo dobrej rozdzielczości rzeczywistej. Zapewnia też całkiem dobre odwzorowanie barw oraz szybkość rejestrowania obrazu, choć ten ostatni parametr traci na jakości wraz ze wzrostem rozdzielczości. W trybie HD jest to tylko 7,5 kl./s, przy czym obraz bardzo smuży. Ponadto obraz w wielu jasnych miejscach jest wypalony i zupełnie nie widać detali. Kamera ma jeden przycisk, który pozwala zrobić zdjęcie w dowolnej chwili.
PLUSY:
- Dobra rozdzielczość
- Szybkość rejestrowania obrazu
MINUSY:
- Duże obciążenie procesora
- Znaczne ziarno
9. miejsce - MediaTech MT4026
Najmniejsza spośród testowanych kamer, z niezbyt uniwersalną podstawką, przeznaczona do mocowania na bardzo płaskim ekranie LCD albo postawienia na biurku. Kamera ma sensor 3 Mpix, ale faktyczna rozdzielczość jest bardzo mała, a kamera powolna – obraz o rozdzielczości HD rejestruje z szybkością 2 kl./s. Dołączony do niej program Webcam Companion podczas testów nie potrafił nawet rozpoznać kamery. Inne narzędzia zawarte w pakiecie działają poprawnie, choć ociężale.
PLUSY:
- Bardzo małe rozmiary
- Niewielkie ziarno
MINUSY:
- Słaba rozdzielczość
- Smużenie obrazu HD
10. miejsce - ModeCom Venus
Kamera oferuje bardzo dobrą rozdzielczość, ostrość obrazu oraz niezłe barwy. Z drugiej strony, obraz jest mało płynny, a na ciemniejszych obszarach zaszumiony. Jest łatwa do instalacji, bo nie ma żadnego oprogramowania – po prostu podłącza się ją do komputera. Niestety, brak programów spowodował znaczne obniżenie oceny, dlatego trafiła na tak daleką pozycję. Kamera ma cztery diody o regulowanej jasności, które jednak bardziej przeszkadzają niż pomagają (świecą słabiej niż monitor).
PLUSY:
- Najlepsza rozdzielczość
- Bardzo solidna podstawka
MINUSY:
- Brak oprogramowania (co można traktować też jako zaletę)
11. miejsce - MediaTech MT4028
Kamera wydaje się całkiem udana – ma metalową podstawkę i elementy obudowy, nie wymaga sterowników do pracy, a po instalacji programu AmCap zyskuje dodatkowe funkcje: zoom cyfrowy i dodatkowe efekty. Oferuje rozdzielczości do 1600x1200, wprowadza niewielkie ziarno, a obciążenie procesora przy rejestrowaniu obrazu jest bardzo małe. Pozostałe parametry obrazu są przeciętne. Kamera jest powolna, bo obraz HD rejestruje niezbyt płynnie, z szybkością zaledwie 5 kl./s.
PLUSY:
- Metalowa konstrukcja
- Niewielkie ziarno
MINUSY:
- Wolne rejestrowanie obrazu HD
- Smużenie obrazu
13. miejsce - Canyon CNL-WCAM813B
Kamera z serii graffiti, jak wiele innych produktów marki Canyon, wyróżnia się kolorową obudową. Jakość obrazu jest nie najgorsza, bo rozdzielczość jest przyzwoita, a poziom szumów bardzo mały. Szybkość jest utrzymana na poziomie 11–12 kl./s, niezależnie od rozdzielczości. Największym minusem jest słaba wierność barw. Poza tym uchwyt nie ma gumowych elementów, które mogłyby ustabilizować urządzenie np. na biurku. Do kamery jest dodawany program AmCap, tapety graffiti i gra StarFish.
PLUSY:
- Niewielkie ziarno
- Kolorowa obudowa
- Dodatki
MINUSY:
- Przekłamania kolorów
- Niepewne mocowanie kamery