A A A

Pecet skrojony na miarę

PC Format 4/2008
Przy szybkim rozwoju techniki komputerowej niełatwo się połapać w tysiącach dostępnych produktów. Pokazujemy, które z nich wybrać, by być zadowolonym z zakupu komputera do domu czy biura. Co więcej, z nami bez problemu od podstaw, samodzielnie zmontujesz sprzęt, który będzie idealnie odpowiadał twoim potrzebom.

Komputer DO PRACY I BIURA - 900 zł

Komputer do pracy w internecie, edytorze tekstu czy arkuszu kalkulacyjnym nie musi mieć takiej wydajności, jaką zapewniają najszybsze podzespoły dostępne w sprzedaży. Może mieć zintegrowany układ graficzny i dźwiękowy, dwurdzeniowy procesor z dolnej półki, dysk o niewielkiej pojemności, zasilacz o małej mocy. Dzięki temu będzie niedrogi, ale także cichy i energooszczędny, by można było korzystać z niego przez wiele godzin dziennie. Aby jednak długo służył i nie stwarzał kłopotów, musi być zbudowany z wykorzystaniem nowoczesnych i niezawodnych komponentów.

Komputer DOMOWY UNIWERSALNY - 2100 zł

Większość komputerów domowych służy nie tylko do surfowania po internecie czy korzystania z pakietów biurowych lub komunikatorów. To wielofunkcyjne maszyny do przetwarzania grafiki, muzyki i filmów, służą także do grania, czy też jako pomoc w nauce. Ze względu na te wymagania muszą mieć lepszą konfigurację: szybszy procesor, więcej pamięci RAM, bardziej pojemny dysk. Wiele z nich ma tuner telewizyjny oraz dodatkową, lepszą kartę dźwiękową. Cena domowego komputera jest więc znacznie wyższa niż biurowego, ale umiejętnie zaplanowany i złożony zestaw spełni wszystkie wymagania użytkownika.

Komputer SPECJALNIE DO GIER - 3500 zł

Mogłoby się wydawać, że komputer do gier dla dziecka czy nastolatka nie powinien być kosztowny. Niestety, współczesne gry wymagają od sprzętu ogromnej wydajności, potrzebnej do przetwarzania scen trójwymiarowych, więc pecet musi być wyspecjalizowany w tym kierunku. Duże znaczenie dla płynności wyświetlania grafiki ma procesor i karta graficzna – powinny to być komponenty z wyższej półki. Potrzeba także pojemnej i szybkiej pamięci RAM oraz płyty głównej z nowoczesnym chipsetem. Na wydajność wpływają nawet dyski twarde, bo od nich zależy szybkość uruchamiania się gier.

CENTRUM MULTIMEDIALNE - 1400 zł

Komputery świetnie sprawdzają się w roli multimedialnego odtwarzacza, a także wielofunkcyjnej nagrywarki. Dzięki pojemnym dyskom mogą gromadzić wiele filmów i nagrań audio, wbudowane tunery umożliwiają nagrywanie audycji telewizyjnych, po czym nagrania można w łatwy sposób archiwizować na płytach DVD. Dzięki zestawowi interfejsów audio i wideo można taki komputer podłączyć do wieży audio, zestawu głośnikowego 5.1, telewizora czy projektora. Ważne jest, by komputer był cichy i łatwy w użytkowaniu. Sprzęt tego typu nie musi być wydajny, więc jego cena wcale nie jest wysoka.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Zalewski
opera
9 kwietnia 2008, 12:13
Brak mi wiedzy na temat tego numeru, bo nie mogę go dastać
Proszę o odpowiedź, gdzie go mogę kupić.Proszę o odpowiedz na mój adres mailowy.
zgłoś do moderacji »
avatar
Pilot67
opera
7 kwietnia 2008, 18:33
Montaż peceta
Czytając artykuł jak w temacie nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że autor nie bardzo ma pojęcie o mechanice jako takiej, albo myśli, że ma do czynienia z kimś, komu taka wiedza jest zupełnie obca. A dokładnie czepiam się śrubek. Autor pisze: 1. "Śrubki z drobnym gwintem, służące do montażu stacji dyskietek [..]" 2. "Krótkie śrubki z grubym gwintem, służą do montażu dysków twardych [...]" 3. "Typowe śrubki, jakie można znaleźć w większości obudów, służą do mocowania dysków twardych, a także wszystkich metalowych części obudowy [...]" To ten ostatni cytat sprawił, że nie wytrzymałem. Drogi autorze! "Śrubki z drobnym gwintem", to nic innego jak zwykłe, najbardziej normalne śrubki z gwintem metrycznym. I nie jest on ani drobny ani gruby - jest taki jak ma być, jak to wynika z normy i średnicy śrubki. Użycie stwierdzenia "drobny gwint" znaczy gwint o mniejszym skoku niż normalny określony normą zwany też drobnozwojowym. Śrubki do montażu stacji dyskietek nie są drobnozwojowe - są normalne jak przystało na gwint M3. Ta sama sytuacja odnosi się do "krótkie śrubki z grubym gwintem". Żaden on gruby. To zwykły gwint tyle, że nie metryczny a calowy. Użycie stwierdzenia "gruby gwint" znaczy gwint o większym skoku niż normalny określony normą. I na koniec to co wprawiło mnie w stan o podwyższonej energii kinetycznej. Od kiedy to mocujemy dyski twarde "typowymi śrubkami"? Na miłość Boską, te "blachowkręty" w niczym nie przypominają śrubek z gwintem calowym, jakim powinno się mocować dyski twarde. Kąt gwintu jak i skok gwintu jest zupełnie inny. Wkręcanie ich w aluminiowy korpus dysku powoduje "przegwintowanie" jego otworu. Niestety tego typu porady zauważam też w innych pismach z branży i na wielu forach. Wypadałoby wiedzieć czego się uczy, bo za chwilę będziemy rozróżniać tylko dwa rodzaje śrub - małe i duże. Pozdrawiam
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto