Pokazy na Youtubie
Program SildeShow 9 pozwala tworzyć atrakcyjne pokazy slajdów z muzyką i efektami oraz przygotowywać animowane komiksy i panoramy. Gotowe prace w jakości Full HD przesyła do internetu.
Chcesz utworzyć ze zdjęć efektowną prezentację i opublikować ją w internecie? Koniecznie wypróbuj możliwości programu SlideShow 9 for YouTube HD. Aplikacja ta z zestawu fotografii potrafi przygotować klip wideo Full HD wypełniony animacjami i dynamicznymi efektami specjalnymi, który następnie błyskawicznie umieścisz na YouTubie.
- Duży wybór gotowych szablonów i efektów
- Animowane podpisy pod zdjęciami
- Precyzyjna edycja na osi czasu
- Możliwość oznaczania miejsc na mapie
- Generowanie klipów w rozdzielczości 1080p
- Wygodna publikacja na YouTubie
Tworzenie prezentacji i publikacja na YouTubie
Projektując pierwszy pokaz slajdów, skorzystaj z pomocy kreatora. Pomoże on szybko i bezboleśnie przejść przez proces tworzenia prezentacji.
Krok 1
Kliknij strzałkę w dół na przycisku Nowy. Rozwinie się menu – wybierz z niego Użyj inteligentnych szablonów. Wyświetli się pierwsze okno kreatora, naciśnij Dalej.
Krok 2
Na początku należy dodać slajdy, z których będzie składał się pokaz. W tym celu kliknij ikonę Dodaj obrazy i w standardowym oknie wskaż pliki graficzne. Możesz też skorzystać z ikony Dodaj katalogi, aby za jednym zamachem dodać całą zawartość wskazanego foldera. Wybrane obrazki pojawią się w oknie w postaci miniatur. Wciśnij Dalej.
Krok 3
Kolejny etap to dodawanie podkładu audio. Kliknij ikonę Dodaj muzykę i w standardo wym oknie wskaż plik audio, np. MP3, WAV lub WMA. Po wybraniu plik wyświetli się na liście. Możesz go odsłuchać – wystarczy kliknąć ikonę z głośniczkiem n. Po dodaniu plików przejdź Dalej.
Krok 4
Następny krok to wybór szablonu graficznego, czyli zestawu elementów (teł, animacji i efektów specjalnych), który dobiera się w zależności od tematyki zdjęć, np. urodzin. Po wybraniu szablonu naciśnij Rozpocznij podgląd aby zobaczyć, jak działa w praktyce. Podgląd zamkniesz klawiszem Esc. Dodatkowe szablony znajdziesz na internetowej stronie producenta po kliknięciu Więcej szablonów w internecie. Jeśli efekt jest zadowalający, naciśnij Dalej.
Krok 5
Wyświetli się kolejna plansza, na której należy wpisać tytuł i podtytuł prezentacji. Kliknij Dalej. W tym momencie pokaz jest wst ępnie przygotowany. Przeniesiesz się do okna głównego programu, w którym można dostosować każdy parametr pokazu, uzupełnić podpisy, dodać więcej obiektów i efektów. Nie zapomnij o zapisaniu projektu na dysku (Zapisz) .
Krok 6
Gdy prezentacja będzie gotowa, przyjdzie pora opublikować ją na kanale na YouTubie. W tym celu naciśnij YouTube i zaloguj się do swojego konta w serwisie. Po pomyślnym zalogowaniu kliknij Dalej.
Krok 7
Uzupełnij informacje o publikowanym klipie, tj. dobierz tytuł, opis, kategorię, słowa kluczo we n i naciśnij Dalej. W kolejnym oknie wybierz rozdzielczość n, w jakiej wyrenderowany zostanie pokaz (specjalnie dla czytelników PC Formatu udostępniona została opcja Full HD), przejdź Dalej i w ostatnim etapie Stwórz wideo.
Krok 8
Plik zostanie wygenerowany i automatycznie przesłany do serwisu YouTube. Następnie wyświetli się strona serwisu – ustaw na niej dodatkowe parametry pokazu i wciśnij Zapisz zmiany.
Edycja zaawansowana
Jeśli zechcesz dodać więcej obiektów i efektów do pokazu oraz dostosować wiele innych parametrów, przejdź do edycji zaawansowanej.
Krok 1
Przykładowym obiektem, który możesz zmodyfikować, jest tekst na planszy powitalnej. By go zmienić, kliknij ikonkę + widoczną w lewym górnym narożniku paska reprezentującego planszę tytułową Wstęp.
Krok 2
Zawartość paska zostanie rozwinięta, odszukaj pierwszy obiekt tekstowy Lato na działce i zaznacz go myszką. Przejdź do sekcji Cechy i w polu Tekst wpisz nowy tytuł. W oknie podglądu za pomocą myszki możesz określić jego położenie na ekranie. W sekcji Cechy sformatujesz wpisany tekst.
Krok 3
Obiektami umieszczonymi na osi czasu w postaci pasków możesz manipulować, zmieniając czas i kolejność wyświetlania, Możesz też dodawać animacje, ścieżki ruchu i efekty specjalne, przeciągając ich miniatury na oś czasu z zasobnika Toolbox, a następnie edytując ich parametry w sekcji Cechy.