Tablety nagrodzone w kategorii urządzenia 10-calowe
1. miejsce - Lenovo Yoga 10
Yoga 10 to tablet świetnie wykonany. Aluminiowa obudowa ma zintegrowany uchwyt przy bocznej krawędzi oraz podstawkę, która pozwala ustawić tablet jak ramkę ze zdjęciem lub pod niewielkim kątem – jak laptop. Tę funkcję wspierają rozwiązania w interfejsie urządzenia. Tablet sprawdzi się także w zastosowaniach fotograficznych. Słabą stroną urządzenia jest wydajność. W benchmarkach jest o ponad jedną trzecią wolniejszy od liderów. Nie mamy poważnych zastrzeżeń do jakości interfejsu, choć brak ekranu aplikacji może przeszkadzać.
PLUSY:
- Świetny ekran
- Znakomite wykonanie
- Wbudowana podstawka
MINUSY:
- Przeciętna wydajność
- Niska rozdzielczość elementów interfejsu
2. miejsce - Krüger&Matz KM1064G
O wysokim miejscu tego tabletu w teście w dużej mierze zadecydowała wydajność akumulatora – najwyższa wśród testowanych urządzeń. Inne parametry urządzenia nie wyróżniają go wśród konkurencji. Tablet ma dobrą wydajność, ale lekko ustępuje bezpośrednim konkurentom. Wbudowany aparat nie nadaje się do użytku. Urządzenie ma też niewiele pamięci flash. W interfejsie tabletu znajdziesz kilka miejsc nieprzetłumaczonych na język polski.
PLUSY:
- Wydajny akumulator
- Modem 3G
- Dużo pamięci RAM
MINUSY:
- Bardzo słaby aparat
- Niska jasność ekranu
- Brak polskiego słownika
Tablety nagrodzone w kategorii urządzenia 7-calowe
1. miejsce - Asus MeMO Pad HD7
Tablet Asusa ma najwyższą rozdzielczość ekranu wśród urządzeń 7-calowych. Duża liczba pikseli negatywnie wpłynęła na płynność działania tabletu. Także wydajność urządzenia w benchmarkach jest przeciętna. Jako jedno z niewielu urządzeń MeMO Pad nadaje się do robienia zdjęć i kręcenia filmów. Filmy bez problemu zmieszczą się w prawie 12 GB pamięci, a dobry akumulator daje dużą niezależność od źródeł prądu. Wygląd tabletu – błyszcząca, gruba obudowa – negatywnie odstaje od bezpośredniej konkurencji.
PLUSY:
- Ekran HD
- Udany interfejs
- Dobry aparat
MINUSY:
- Niska wydajność
- Błyszcząca obudowa
- Gruba obudowa
3. miejsce - Samsung Galaxy Tab 3 Lite
Najtańszy przedstawiciel tabletów Samsunga. W tej cenie producenci tanich tabletów oferują lepsze podzespoły, ale atutem Samsunga jest warstwa programowa. Oferuje dopracowany interfejs i dobrą klawiaturę. W warstwie podzespołów jest gorzej. Ekran ma słabe kąty widzenia z widocznym efektem migotania kolorów. Dodatkowo wyświetlacz jest wąski (tylko 600 pikseli szerokości). Tablet ma co najwyżej przeciętną wydajność; niewiele ponad 5 GB dostępnej pamięci i jedynie symboliczny aparat.
PLUSY:
- Dopracowany interfejs
- Dobry akumulator
- Dość jasny ekran
MINUSY:
- Słabe parametry ekranu
- Bardzo słaby aparat
- Niska wydajność