Przeglądarka na życzenie
|
|
Otwórz witrynę www.xenocode.com/browsers. Jest to bezpośredni odnośnik do podstrony z aplikacjami. Na stronie widzisz zrzuty ekranowe wszystkich dostępnych przeglądarek oraz ich nazwy. Obecnie jest to osiem pozycji: Firefox, Firefox 2, Safari, Google Chrome, Opera oraz trzy wersje Internet Explorera – 6, 7 i 8.
Wybierz przeglądarkę, którą chcesz uruchamiać na swoim komputerze. W naszym przykładzie jako pierwszy program pobierzemy Safari. Kliknij przycisk, np. Safari
na zrzucie ekranowym wybranej aplikacji. Wyświetli się okno dialogowe pobierania.
Możesz od razu w tym oknie dialogowym – w naszym przykładzie Uruchom plik safari.exe – kliknąć przycisk Uruchom. Wtedy przeglądarka zostanie uruchomiona automatycznie po jej pobraniu. Jeżeli chcesz zapisać plik w określonym miejscu, kliknij przycisk Zapisz
i wskaż odpowiednie miejsce na dysku twardym swojego komputera.
Poczekaj, aż plik zostanie pobrany z internetu. Aby po pobraniu samodzielnie otworzyć plik, odszukaj w odpowiednim katalogu ikonę przeglądarki, którą ściągnąłeś. Kliknij tę ikonę safari.exe.
Zobaczysz okno: Starting Safari.exe informujące o uruchamianiu się programu. Po chwili pojawi się także okno przeglądarki.
Teraz możesz normalnie korzystać ze wszystkich funkcji programu.
W sposób opisany w naszym warsztacie możesz pobrać i uruchomić każdą z ośmiu dostępnych w internecie przeglądarek stron WWW i bez problemów z niej korzystać. Pamiętaj jednak, że program uruchomiony za pomocą usługi Xenocode online Sandbox nie zapamięta aktualnej sesji. Oznacza to, że jeśli przeglądałeś jednocześnie kilka kart w pobranej na dysk przeglądarce, to po zamknięciu aplikacji zostaną one utracone. Nie uruchomią się po ponownym otwarciu przeglądarki.