Ustanawianie sesji i zdalna pomoc
Po wprowadzeniu zmian konfiguracyjnych dotyczących bezpieczeństwa można rozpocząć korzystanie z programu. Aby zdalny użytkownik mógł połączyć się z komputerem, musi mieć uruchomiony (niekoniecznie zainstalowany) program TeamViewer.
Dane potrzebne do połączenia wyświetlone są w panelu po lewej stronie okna. Zdalny użytkownik musi znać identyfikator oraz aktualne hasło dostępu. Jeżeli chcesz wygenerować nowe hasło, kliknij przycisk ze strzałką widoczny z prawej strony pola Hasło.
Za pomocą interfejsu programu można przesłać również zaproszenie Zaproś partnera, ale jedynie ogólne, bez szczegółów dotyczących danej sesji.
Gdy parametry sesji zostaną przekazane zdalnemu użytkownikowi, powinien on zacząć od wpisania identyfikatora w prawej części okna, w polu Identyfikator partnera. Jeżeli sesja ma służyć do zdalnego zarządzania systemem, pozostaw zaznaczoną domyślną opcję Zdalne sterowanie. Kliknij Połącz z partnerem.
Pojawi się okno Uwierzytelnianie TeamViewer. Podaj w nim hasło, a następnie kliknij Zaloguj się. Zobaczysz pulpit zdalnego komputera oraz wszystkie elementy interfejsu Windows.
Książka adresowa
Jeżeli często łączysz się na odległość z różnymi komputerami, każdorazowe wpisywanie identyfikatora może być kłopotliwe. Wtedy numery identyfikacyjne warto umieścić w książce adresowej, co przyspieszy uruchamianie sesji. Trzeba jedynie skonfigurować konto użytkownika programu.
Gdy wprowadzisz zdalny identyfikator w pole Identyfikator partnera, kliknij gwiazdkę z prawej strony. Wpisz swój adres e-mailowy oraz hasło dostępu do konta TeamViewer i przejdź dalej. W pole Pseudonim wpisz przyjazną nazwę zdalnego komputera, kliknij Dalej i zakończ konfigurację.
Następnym razem będziesz mógł nawiązać połączenie bezpośrednio z książki adresowej, która pojawia się w dodatkowym oknie. Warto pamiętać, że uruchamianie sesji z książki wiąże się jednak z koniecznością potwierdzania w zdalnym systemie.