Stróż prywatności
Z menu po lewej stronie okna wybierz pierwszą opcję – Zakoduj. W głównej części okna wyświetlą się dwa panele. W lewym panelu za pomocą drzewka wskaż folder zawierający pliki, które chcesz zakodować. Wyświetlą się one w drugim panelu po prawej stronie.
W prawym panelu zaznacz pliki lub podfoldery, które chcesz zakodować, i kliknij Dalej. W kolejnym kroku obliczony zostanie całkowity rozmiar kodowanych plików. Za pomocą przycisku ... wskaż na dysku katalog, w którym zostaną zapisane zakodowane przez program pliki.
W polu poniżej Nazwa pliku wpisz nazwę tworzonego pliku z zakodowanymi danymi. Możesz też skorzystać z opcji zgromadzonych w sekcji Dodatkowe ustawienia – np. wybranie Utwórz samorozpakowujące się archiwum pozwoli zakodować dane w formie pliku EXE, który będzie się rozpakowywać automatycznie po podaniu prawidłowego hasła dostępu. Aby przejść do kolejnego etapu kodowania, kliknij Dalej.
Teraz należy wprowadzić hasło zabezpieczające dane. Wprowadź je dwukrotnie, obok widoczna będzie informacja o sile wprowadzonego hasła – określa to, jak trudna do złamania jest wprowadzona kombinacja znaków.
Zamiast hasła jako klucz służący do odkodowania zaszyfrowanych danych może posłużyć dowolnie wybrany plik hasła, który należy wskazać na dysku. Aby odkodować dane zabezpieczone w ten sposób, trzeba będzie wskazać ten plik. Gdy wpiszesz już hasło lub wybierzesz plik hasła, naciśnij Dalej.
Rozpocznie się proces kodowania. O pomyślnym zakończeniu kodowania zostaniesz powiadomiony komunikatem wyświetlonym w oknie.