Tunery telewizyjne wewnętrzne
1. miejsce - Compro VideoMate E800
To jeden z dwóch tunerów ze złączem PCIe x1. Ocena wynika z najlepszej jakości obrazu, szybkiego wyszukiwania kanałów oraz możliwości zapisu programów w dowolnym formacie. Tuner jest także wyposażony w doskonały pilot sterowania, a ponadto sprzętowy układ kodujący MPEG-2.
PLUSY:
- Bogate możliwości
- Wygodna obsługa
- Dobre oprogramowanie
MINUSY:
- Przeznaczony do instalacji tylko w komputerach ze złączem PCIe
2. miejsce - Compro VideoMate Vista E650F
To tańsza wersja zwycięzcy testu, która różni się głównie brakiem dekodera MPEG-2. Podobnie jak wyższy model ma znakomitą jakość obrazu i bogate możliwości – umożliwia zapis danych w wielu formatach, bez problemów radzi sobie z polskimi znakami telegazety i szybko wyszukuje kanały.
PLUSY:
- Duże możliwości
- Wysoka jakość obrazu
- Funkcjonalny pilot
MINUSY:
- Przeznaczony do instalacji tylko w komputerach ze złączem PCIe
3. miejsce - Compro VideoMate X500
Tuner cechuje się bardzo dobrą jakością obrazu i dźwięku, a także równie obszerną paletą funkcji (time-shift, zapis w formatach MPEG‑2 i MPEG‑4) i udanym oprogramowaniem. Zaletą tunera jest złącze PCI umożliwiające użytkowanie także w starszych komputerach. Minusem jest brak obsługi DVB-T.
PLUSY:
- Dobre oprogramowanie
- Wysoka jakość obrazu
- Atrakcyjna cena
MINUSY:
- Brak obsługi cyfrowej telewizji DVB-T
4. miejsce - Manhattan PCI Analog Tuner X800
Tuner wykorzystuje identyczny układ jak VideoMate X500, dlatego możliwości obu urządzeń są porównywalne. Tuner Manhattan ma jednak mniej wygodny pilot i gorsze oprogramowanie, które nie jest tak rozbudowane jak aplikacja Compro (brakuje np. opcji podglądu wielu kanałów jednocześnie).
PLUSY:
- Wysoka jakość obrazu
- Czuła głowica tunera
MINUSY:
- Proste oprogramowanie
- Brak obsługi cyfrowej telewizji DVB-T
5. miejsce - AVerMedia AVerTV MCE 116 Plus
Atutem tego modelu jest dobre oprogramowanie i wygodny pilot sterowania. Uzyskiwany obraz jest przeciętnej jakości, a w zestawie jest tylko antena radiowa bez dodatkowych kabli wideo. Wysokość tunera nie pozwala na jego instalację w małych komputerach multimedialnych.
PLUSY:
- Wygodna obsługa
- Duży zestaw złączy
MINUSY:
- Ubogie wyposażenie
- Brak niskoprofilowego śledzia (duża wysokość)
6. miejsce - Pinnacle PCTV Hybrid Pro PCI
Najdroższy tuner w zestawieniu, który nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle pozostałych uczestników testu. Mniej zaawansowani użytkownicy docenią intuicyjne oprogramowanie, które prowadzi przez wszystkie etapy konfiguracji tunera. Tuner ma jedną z najmniej czułych głowic – znalazł trzy stacje.
PLUSY:
- Dobre oprogramowanie
- Bardzo wygodny pilot
MINUSY:
- Wysoka cena
- Brak anteny FM w zestawie
7. miejsce - LifeView LV3H
Tuner ma porządnie przygotowane oprogramowanie i niezłą jakość obrazu, a ponadto znajduje wiele kanałów telewizyjnych. Niestety ma to swoją cenę, gdyż wyszukiwanie kanałów może zająć nawet 10 minut. Tuner nie znalazł żadnej stacji radiowej, a zapis programów odbywa się jedynie w formacie MPEG-2.
PLUSY:
- Dobra jakość obrazu
- Głowice analogowe i cyfrowe
MINUSY:
- Brak telegazety
- Długi czas wyszukiwania kanałów
8. miejsce - Pinnacle PCTV Analog PCI
Ten model charakteryzuje się przede wszystkim zaawansowanym oprogramowaniem, pozwalającym na kontrolowanie wielu funkcji tunera. Niestety, jego minusem jest powolne działanie i długi czas oczekiwania na przełączenie kanałów. Plusem jest niewielki, ale wygodny pilot oraz oprogramowanie.
PLUSY:
- Dobra jakość obrazu
- Wygodny pilot
- Rozbudowana aplikacja
MINUSY:
- Mała czułość głowicy
- Długi czas oczekiwania na zmianę kanału