Zalety słuchawek BT
- Wygodne w używaniu
- Występują w wielu wersjach
- Pozwalają sterować odtwarzaniem
- Umożliwiają prowadzenie rozmów
Kupując słuchawki bezprzewodowe, nie musisz ograniczać się do małych konstrukcji dousznych czy dokanałowych. Choć nie ma w tej grupie zbyt wielu modeli z dużymi nausznikami zakrywającymi całe uszy, bardzo popularne są słuchawki nauszne przylegające do małżowin. To bardzo dobry kompromis między gabarytami a jakością dźwięku i izolacją od hałasu otoczenia. Tego typu słuchawki często mają składaną konstrukcję, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w plecaku czy torbie.
Drugie, bardzo popularne rozwiązanie to małe słuchawki na pałąku biegnącym z tyłu głowy, czasem opierającym się na karku. Takie urządzenie najlepiej przymierzyć przed zakupem, bo konstrukcje pałąków bywają bardzo różne – nie każdy model będzie pasował na każdą głowę. Słuchawki o tej konstrukcji często są dedykowane sportowcom, którzy słuchają muzyki w trakcie treningów, np. biegania. Z tego względu urządzenia wyposażone są w obudowę odporną na zalanie potem i deszczem oraz odblaskowe elementy.
Ostatnia opcja to słuchawki dokanałowe bez pałąka, mocowane bezpośrednio w uchu za pomocą silikonowych wkładek. Nie różnią się bardzo od przewodowych modeli tego typu. Zazwyczaj mają pilot z przyciskami i mikrofonem umieszczony na kablu łączącym słuchawki. Popularnym dodatkiem są magnesy spinające słuchawki niczym naszyjnik.
Sterowanie telefonem
Słuchawki wyposażone są w przyciski służące do obsługi odtwarzacza muzycznego w smartfonie. Możesz zatrzymywać i startować muzykę, przewijać listę odtwarzania, a czasem sam utwór. Za pomocą klawisza odbierzesz lub odrzucisz połączenie przychodzące. Głos rozmówcy usłyszysz w słuchawkach, a twoje wypowiedzi zarejestruje mikrofon umieszczony w słuchawkach lub na pilocie.
W przypadku większości modeli możesz wykorzystać wbudowany mikrofon do wydawania poleceń głosowych.