Opisy przenośnych dysków zewnętrznych 2,5”
1. miejsce - Ardata DuoDisk HS-540A
Dysk sprzedawany ze stacją dokującą, którą można zainstalować w komputerze, we wnęce 3,5” lub 5,25”. Dysk przesyła dane przez interfejs SATA, dlatego jest bardzo szybki. Dla niektórych zaletą może być też dołączony do dysku program BitDefender 2009.
PLUSY:
- Świetna wydajność
- Metalowa obudowa
- Program antywirusowy
MINUSY:
2. miejsce - LG HXD1C25GR
Dysk o niewielkiej pojemności, bo oferujący tylko 250 GB, przez co cena 1 gigabajta wynosi aż 1,57 zł. Za to dzięki eSATA dysk jest bardzo szybki. Błyszczącą obudowę dysku trudno utrzymać w czystości, więc napęd po chwili użytkowania wygląda mało estetycznie.
PLUSY:
- Świetna wydajność
- Dołączony program do backupu
MINUSY:
- Mała pojemność
- Wysoki koszt 1 gigabajta
3. miejsce - WD My Passport Studio WD5000MT
Dysk dla posiadaczy komputerów ze złączem FireWire 800, bo właśnie ono zapewnia mu świetną wydajność. Ponieważ port ten jest bardzo mało popularny, dysk ma również USB. Wysoka pojemność oraz zestaw portów powodują, że urządzenie jest niestety drogie.
PLUSY:
- Świetna wydajność
- Duża pojemność
- Metalowa obudowa
MINUSY:
- Mało popularny port FireWire 800
- Wysoka cena
4. miejsce - Verbatim Portable Hard Drive 47570
Największym atutem tego dysku jest oprogramowanie Nero pozwalające tworzyć kopie zapasowe na dysku zewnętrznym lub w sieci, przypominające profesjonalne narzędzia do backupu. Poza tym jest to zupełnie przeciętny przenośny dysk USB.
PLUSY:
MINUSY:
5. miejsce - Seagate FreeAgent Go ST905003FGD2E1-RK
Ładnie wykonany dysk w metalowej obudowie, dzięki czemu podczas pracy jest chłodniejszy niż podobne modele. Niestety, ma tylko port USB. Sporą wartość stanowi program Seagate Manager służący m.in. do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji danych.
PLUSY:
- Duża pojemność
- Metalowa obudowa
MINUSY:
6. miejsce - Transcend StoreJet 25F TS320GSJ25F
Najlżejszy spośród testowanych dysków, z interesującym programem StoreJet Elite. Program ma ładny, polskojęzyczny interfejs, pozwala synchronizować pocztę z Outlooka/OE, zakładki z IE i Firefoksa, zawartość katalogu z dokumentami. Zawartość można szyfrować.
PLUSY:
- Dobre, polskojęzyczne oprogramowanie
MINUSY:
7. miejsce - Toshiba StorE Art PA4092E-1HB5
Bardzo estetycznie wykonany dysk, choć dość szybko się brudzi. Słaba ocena wynika zarówno z małej pojemności (250 GB), jak i niewielkiej wydajności. Do dysku producent dołącza oprogramowanie McAfee Security Center, ale w testowanym zestawie zabrakło kabla USB.
PLUSY:
- Dołączony program McAfee Security Center
MINUSY:
- Mała pojemność
- Słaba wydajność
8. miejsce - Imation Apollo Expert UX 24288
Solidnie wykonany dysk w metalowej obudowie. Ma przycisk, którego rolę można definiować. W zestawie program LiveBackup, którego nie trzeba instalować. Wydajność najsłabsza spośród wszystkich przetestowanych dysków zewnętrznych.
PLUSY:
- Duża pojemność
- Metalowa obudowa
- Program do backupu
MINUSY:
- Słaba wydajność
- Wysoka cena