LG seria LE8500
Bardzo interesujące telewizory, bez wyraźnie zarysowanej granicy między ekranem a jego ramką. Na przodzie ekranu zamontowano szybę chroniącą ekran przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także polepszającą odbiór obrazu. Z boku telewizor sprawia wrażenie bardzo płaskiego. Niestety, z zastosowania szyby wynika wzrost liczby refleksów świetlnych.
Parametry obrazu
Mimo matrycowego podświetlenia LED (240 stref) równomierność tego podświetlenia nie jest idealna. Jest to widoczne na białych ekranach – widać przeplatające się ciemne i jasne pasy. Jednak dzięki temu rozwiązaniu telewizory z tej serii mają bardzo wysoki współczynnik kontrastu. Użytkownik ma do dyspozycji aż 9 trybów wyświetlania, w tym dwa tryby THX oraz dwa do całkowicie własnego zdefiniowania, a także mnóstwo ustawień do zmiany jakości obrazu.
Jakość
Telewizory mają funkcję TruMotion poprawiającą płynność ruchomego obrazu. Niestety, jakość obrazu, zwłaszcza na polskich kanałach, jest słaba: widać silną kompresję, mało ostre krawędzie i znaczne rozmycie ruchomych obiektów. Jakość pogarsza się jeszcze bardziej przy rozciągnięciu obrazu 4:3 na całą powierzchnię ekranu (do trybu 16:9). Telewizory mają sporo trybów skalowania, brakuje jednak trybu automatycznego.
Multimedia
Telewizory odtwarzają muzykę, zdjęcia i filmy z pamięci podłączanych do portu USB. Obsługują też kodeki HD, w tym QuickTime i MKV (w tym drugim wypadku nie zawsze obsługiwane są kodeki audio). Odtwarzane są także polskie napisy, niestety tylko kilka wybranych formatów.
Funkcje sieciowe
Telewizory LG łączą się z siecią przez port ethernet, mają też wbudowane złącze bluetooth. Funkcja NetCast pozwala przeglądać zawartość tylko trzech stron WWW: Picasa, YouTube i Accu-
Weather. Możliwe jest za to korzystanie ze specjalnych funkcji wymienionych witryn, takich jak szukanie znajomych czy wyszukiwanie określonych filmów (według ich tytułów). Do tego ostatniego celu używa się klawiszy numerycznych pilota, które działają jak klawiatura w telefonie komórkowym. Możliwe jest też odtwarzanie muzyki, zdjęć oraz filmów przez protokół DLNA, z zasobów udostępnionych w sieci lokalnej.
Inne uwagi
Menu ekranowe telewizorów firmy LG przeszło znaczną metamorfozę. Jest spójne graficznie, a także bardzo estetycznie wykonane.
Pilot jest długi i poręczny, ma ergonomiczny kształt i estetyczny wygląd, wygodnie trzyma się go w dłoni. Pilot ma też podświetlane przyciski. Niestety, sam układ przycisków nie jest najszczęśliwszy.
PLUSY:
- Ulepszone menu ekranowe
- Rozbudowane funkcje kontroli obrazu i dźwięku
- Interfejsy bluetooth i ethernet
MINUSY:
- Skromne możliwości internetowe
- Słaba jakość obrazu SD
- Brak automatycznego trybu dopasowania obrazu