Windows 3D
Program DeskHedron, podobnie jak opisywany wcześniej Madotate, nie ma kreatora instalacji. Paczka instalacyjna jest dostarczana w postaci spakowanego pliku archiwum w formacie ZIP. Proces instalacji przebiega identycznie jak w przypadku Madotate. Najpierw musisz rozpakować plik DeskHerdon
do dowolnego folderu na dysku (plik instalacyjny znajdziesz na naszym CD).
Po rozpakowaniu pliku instalacyjnego odnajdziesz w folderze zawierającym zawartość archiwum trzy pliki. Dwa z nich to pliki tekstowe z opisem programu, a trzeci DeskHerdon,
to właściwy plik aplikacji. Kliknij go dwukrotnie.
Pozornie uruchomienie programu nic nie zmieniło w systemie. Jedynie w zasobniku systemowym na pasku zadań pojawiła się nowa ikona .
Za pomocą tej ikony można sterować pulpitami menu kontekstowego, jednak najwygodniej wykorzystywać do tego celu skróty klawiszowe.
Program domyślnie po uruchomieniu ustawia w systemie dwa wirtualne pulpity. Aby zobaczyć przestrzenny widok pulpitów
użyj skrótu klawiszowego [Ctrl]+[Shift]+[Z]. W widoku przestrzennym przechodzisz między pulpitami za pomocą klawiszy [strzałka w lewo] i [strzałka w prawo].
Aby dodać kolejny pulpit do dwóch domyślnie ustawianych, kliknij prawym klawiszem ikonę programu w zasobniku systemowym na pasku zadań i z menu kontekstowego wybierz Desktop +.
W ten sposób możesz ustawić łączną liczbę dziewięciu pulpitów. Pozycja Desktop zmniejsza liczbę pulpitów o jeden.
Na koniec uwaga. Przełączanie się pomiędzy dziewięcioma pulpitami z pewnością zapewni ci mnóstwo miejsca na okna i programy, ale pamiętaj, że tak jak każdy uruchomiony program zajmuje trochę pamięci, tak samo każdy z dodanych pulpitów również zajmuje pamięć operacyjną. Dlatego jeżeli nie masz komputera wyposażonego w dużą (np. 4 GB) pojemność pamięci, poprzestań na np. trzech pulpitach.