Ile czasu zajmuje tworzenie internetowych serwisów
|
- STRONA WWW
45 minut zajmie rejestracja konta w serwisie hostingowym, połączona z rejestracją domeny i tworzeniem szkieletu własnej witryny.
- BLOG
30 minut powinieneś poświęcić, żeby się stać posiadaczem własnego, profesjonalnego internetowego blogu. Oczywiście nie wliczaliśmy tutaj czasu potrzebnego na wypełnianie blogu treścią i zarządzanie komentarzami.
- GALERIA FOTOGRAFII
50 minut potrzeba na utworzenie internetowej galerii zawierającej ok. 50 zdjęć o wielkości nieprzekraczającej 1600x1600 pikseli (kilkaset kilobajtów na jedną fotografię). W przypadku większych fotografii przesyłanie zdjęć może potrwać dłużej.
- FORUM DYSKUSYJNE
60 minut zajmie założenie oraz podstawowa konfiguracja własnego forum dyskusyjnego.
|
W artykule znajdziesz informacje:
- Jak założyć własną domenę i zaprojektować stronę WWW
- W jaki sposób utworzyć własną galerię internetową
- Jak rozpocząć prowadzenie profesjonalnie wyglądającego blogu
- W jaki sposób założyć internetowe forum dyskusyjne i jak nim administrować
W połowie lutego br. prezes UKE Anna Streżyńska opublikowała na witrynie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej mapy zasięgu i białych plam funkcjonowania telefonii stacjonarnych oraz dostępu do szerokopasmowego internetu w Polsce. Oprócz samych map ujawniono także dane, z których wynika, że liczba indywidualnych abonentów szerokopasmowych łączy internetowych w naszym kraju przekroczyła trzy miliony.
To oczywiście nie oddaje faktycznej liczby użytkowników. Jest ich znacznie więcej. Przecież z jednego internetowego łącza abonenckiego w domu może korzystać wiele osób. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez instytut GfK Polonia z internetu korzysta 56 proc. Polaków. W Polsce jest obecnie 16,7 mln internautów w wieku 15–75 lat, z których ponad 80 proc. wchodzi do sieci kilka razy w tygodniu lub codziennie. Skoro zatem aż tylu użytkowników korzysta z internetu, dlaczego stron WWW jest tak mało? Przykładowo liczba domen internetowych u naszych zachodnich sąsiadów jest dziesięciokrotnie wyższa niż u nas, a przecież populacją Niemcy aż tak nas nie przewyższają.
To takie łatwe
Najwyższy czas zerwać z internetowymi zabobonami. Utworzenie strony WWW nie jest ani trudne, ani pracochłonne, ani kosztowne. W tym temacie numeru uwzględniliśmy to, że własna strona może mieć różny charakter i w zależności od tego, na co się zdecydujesz, powinieneś skorzystać z różnych mechanizmów dostępnych w internecie. Tak jest po prostu łatwiej.
Cztery propozycje
Zgodnie z naszą przewodnią ideą pokazywania rzeczy, które (choćby pozornie) uchodzą za trudne, w prosty sposób, proponujemy cztery sposoby na zaistnienie w internecie. Na kolejnych stronach tematu numeru znajdziesz szczegółowe przewodniki instruujące krok po kroku, co zrobić, by założyć własną domenę internetową, a następnie zbudować klasyczną stronę WWW – wizytówkę. Oprócz tego znajdziesz także dokładne wyjaśnienia, jak stać się blogerem, administratorem dyskusyjnego forum internetowego czy posiadaczem interesującej galerii internetowej z twoimi ulubionymi fotografiami. Zacznij aktywnie uczestniczyć w sieci, budując własne strony.