Dziś sztuczna inteligencja (SI) kojarzy się już nie tylko
z wieloma filmami i książkami science fiction, ale i z wielkimi korporacjami. Apple udostępniło asystentkę Siri, Google przygotowało Google Now,
a Microsoft ma swoją Cortanę. Oprócz tego Amazon stosuje SI w sklepie, proponując tzw. inteligentne rekomendacje produktów, natomiast IBM oferuje wsparcie superkomputera Watson, który m.in. rozumie język naturalny
i może analizować wielkie zbiory danych, by pomóc w podejmowaniu decyzji.
SI rozwija się jednak o wiele dynamiczniej, niż może się wydawać. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych aplikacji i usług, które nie pochodzą od dużych firm. Najczęściej są to dzieła startupów, które służą do realizowania jednego, wybranego zadania. Prezentujemy przegląd najciekawszych aplikacji i usług.
Zaprojektuj logo
Profesjonalna agencja graficzna chętnie przygotuje dla ciebie logo, ale jego cena może sięgnąć kilku tysięcy zł. Zanim zdecydujesz się na usługi profesjonalistów, możesz skorzystać z LogoJoy (http://logojoy.com). To serwis pozwalający stworzyć logo, które otrzymasz w rozdzielczości dostosowanej do druku, w pliku otwartym (EPS), czyli będziesz mógł je dowolnie edytować i skalować. Owszem, nie będzie tak atrakcyjne, jak te od agencji, ale na pewno będzie tańsze – zapłacisz 65 dol., czyli ok. 270 zł.
Wejdź na stronę http://logojoy.com i kliknij przycisk Make your logo. Następnie w wyświetlanej galerii wskaż te logotypy, które ci się podobają, klikając na nich lewym przyciskiem myszy. Kiedy skończysz, kliknij przycisk Continue widoczny na dole strony. Teraz wybierz kolory, które najbardziej trafiają w twoje gusta, i ponownie naciśnij Continue. W polu Company name wpisz nazwę swojej firmy lub projektu. W części Slogan (optional) możesz dodatkowo wprowadzić slogan firmowy.
Kolejny krok to wybranie symboli, które kojarzą się z twoim projektem. Po wpisaniu nazwy wyświetlą się gotowe ikony – wybierz pięć, które najbardziej ci się podobają. Kliknij przycisk See logos, aby zobaczyć gotowe propozycje. Pod propozycjami znajduje się przycisk More – po jego kliknięciu serwis będzie generował kolejne logotypy do czasu, aż choć jeden ci się spodoba. Kiedy znajdziesz wersję, która ci odpowiada, kliknij ją, a serwis wyświetli tzw. mockupy, czyli wizualizacje logo umieszczonego na różnych powierzchniach czy wyświetlanego w urządzeniach. Możesz edytować logo, np. po kliknięciu Fonts będziesz mógł zmienić czcionki, zaś sekcja Layout dotyczy układu elementów. Kiedy już wprowadzisz zmiany, kliknij Get logo.
Możesz edytować logo, np. po kliknięciu Fonts będziesz mógł zmienić czcionki, zaś sekcja Layout dotyczy układu elementów. Kiedy już wprowadzisz zmiany, kliknij .