Zawsze nowe wersje
Aby sprawdzić, które spośród aplikacji wymagających ręcznego uaktualnienia zostały już wycofane z użycia, kliknij znajdujący się na dolnym pasku odnośnik Settings. Następnie w rozwiniętym menu zaznacz pole Detailed view.
Widok w oknie programu zmieni się na szczegółowy spis wszystkich wyszukanych aplikacji. W kolejnych kolumnach oprócz nazw programów znajdziesz dokładne informacje o aktualnie zainstalowanych wersjach wszystkich aplikacji – Installed version, numeracji kolejnych, sprawdzonych ich odsłon – Secure version, oraz stopniu zagrożenia wynikającego z korzystania z przestarzałego i niezaktualizowanego oprogramowania Criticality.
Zwróć uwagę na aplikacje opatrzone komunikatem End of life. Oznacza on, że programy te pozbawione już zostały wsparcia technicznego ze strony producentów. Jeżeli jednak są dostępne ich nowe wydania, w każdej chwili możesz dokonać wymiany. Wystarczy, że klikniesz na linijce opisującej daną aplikację Click to update.
Skorzystanie z takiej opcji w przypadku płatnego oprogramowania kończy się wywołaniem okna przeglądarki, w którym zostaje wyświetlona jego strona domowa. Najczęściej zawiera ona również ofertę zakupu nowej wersji aplikacji, którą masz w komputerze.
Próba zamiany programu opartego na licencji freeware (darmowego) na jego nową edycję spowoduje wyświetlenie komunikatu o potrzebie wcześniejszego odinstalowania dotychczasowej wersji. Kliknij przycisk OK, a proces transformacji zostanie uruchomiony. Pamiętaj jednak, że wymaga on twojej uwagi. Po zakończeniu deinstalacji pojawi się bowiem okno nowego instalatora, np. Foxit Reader 5.1. Uwaga! Niekiedy ręczna instalacja nowej edycji aplikacji nie kończy procesu jej aktualizacji. Zdarza się, że do uaktualnienia do bieżącej wersji programu konieczna jest ponowna ingerencja użytkownika Click to update.