Na płycieZłap lub nagraj

    Złap lub nagraj

    Pełna wersja programu Snap 9 pozwala przechwytywać i edytować obraz z pulpitu Windowsa i okien aplikacji. Umożliwia też rejestrowanie wideoporadników i publikowanie ich w internecie.

    Złap lub nagraj

    Ashampoo Snap 9 przeznaczony jest do tworzenia zrzutów ekranowych i zapisywania ich w formie statycznych plików graficznych lub w postaci klipów wideo. Zapisany może zostać fragment ekranu o dowolnym kształcie. Da się go potem poddać dalszej obróbce: powiększać, obracać, dodawać elementy takie jak cienie, strzałki i podpisy. Program współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi przeglądarkami stron WWW i zapisuje całe witryny, przewijając automatycznie ich zawartość, umożliwia też wysyłanie obrazków e-mailem lub umieszczanie ich na dyskach lokalnych i internetowych. Narzędzie ma specjalny tryb przechwytywania menu i list rozwijanych, bardzo pomocny np. przy tworzeniu dokumentacji technicznych. Jest też możliwość ochrony obrazów za pomocą znaków wodnych. Wersja dziewiąta umożliwia bezpośredni eksport grafiki do dalszej edycji w innych programach, np. Adobe Photoshopie. Możliwe jest też tworzenie filmowych poradników, tzw. screencastów pokazujących obsługę wybranej aplikacji czy przebieg ulubionej gry. Możesz też nagrać wideo z kamery internetowej lub rozmowę przez Skype’a. Za pomocą mikrofonu dodasz własne komentarze, są tu też funkcja Picture-in-Picture, pokazywanie kliknięć i wciskanych klawiszy, przybliżanie i zakreślanie fragmentów ekranu.

    Tworzenie zrzutu i przegląd narzędzi do edycji w Ashampoo Snap 9

    Aplikacja uruchamia się automatycznie wraz z systemem, jej wysuwany panel kontrolny ukryty jest za górną krawędzią pulpitu.

    Krok 1

    Program Snap ma wiele różnych trybów pracy. Przykładowo wybierzemy tryb tworzenia zrzutów ze stron WWW, a następnie poddamy grafikę dalszej edycji. Wywołaj okno przeglądarki, np. Microsoft Edge’a, i otwórz dowolną witrynę. Wysuń panel, wybierz Przechwyć stronę… i kliknij w dowolnym miejscu na stronie WWW.

    Obraz

    Krok 2

    Zawartość zostanie przewinięta i obrazek wyświetli się w edytorze programu Snap. W ten sam sposób „łapie” się inne statyczne elementy ekranu.

    Obraz

    Krok 3

    Edytor uruchomiony zaraz po przechwyceniu grafiki zawiera bogaty zestaw do przekształcania grafiki oraz dodawania elementów. Umieszczone tu narzędzia są w zasobnikach rozmieszczonych przy bocznych i górnej krawędzi.

    Krok 4

    Lewy zasobnik zawiera zestaw narzędzi do: przewijania grafiki, przycinania, wycierania, rozmazywania, zaznaczania markerem, podświetlania obszarów, wypełniania, rysowania kształtów, rysowania ołówkiem, rysowania strzałek, wpisywania tekstu, stemplowania, tworzenia przycisków oraz punktów świecących.

    Krok 5

    Ikona trybiki prowadzi do konfiguracji programu. Wywołuje okno Ustawienia, w którym w sekcji PrzechwytywanieWyjściowe możesz zmienić domyślny katalog służący do zapisywania plików z grafiką oraz domyślny format tworzonych plików.

    Obraz

    Krok 6

    Górny zasobnik zawiera narzędzia: cofnij wszystkie, cofnij/powtórz, oddalenie, zbliżenie, obróć, dodające cień, obramowania, zanikania, znak wodny, wyświetlające kursor myszy, datę i czas, dodające efekty specjalne, zmieniające kolor tła, rozmiary edytowanego obrazka oraz nazwę tworzonego zrzutu.

    Krok 7

    W prawym zasobniku znajdziesz ikony funkcji: zachowaj (zapisz na dysku w domyślnym katalogu), odrzuć, wyślij grafikę jako załącznik do e-maila z zainstalowanej w systemie aplikacji pocztowej lub przez webmail.

    Krok 8

    Kolejne funkcje służą do zapisywania grafiki na dysku internetowym, wysyłania na stronę Ashampoo, na Facebooka lub Twittera, zapisywania w innym formacie/innym folderze i eksportowania do formatu PSD (używa go Adobe Photoshop).

    Krok 9

    W zasobniku tym znajdziesz też funkcje kopiowania grafiki do schowka, drukowania, eksportu obrazka do innego programu, zapisywania z jednoczesnym otwieraniem foldera docelowego oraz otwierania w oknie edytora wcześniej zapisanej grafiki w celu jej dalszej obróbki.

    Krok 10

    W prawym dolnym rogu widoczny jest panel nawigacyjny służący do przesuwania powiększonej grafiki po ekranie, natomiast w lewym rogu widoczne są miniatury pozwalające przełączać się między ostatnio edytowanymi grafikami. W dolnej części wyświetlają się informacje o obrazku.

    Wybrane dla Ciebie