Moim zdaniem
|
- Dariusz Hałas
szef działów SOFTWARE i INTERNET
Długo oczekiwany system operacyjny Microsoftu trafi wreszcie do sklepów, do nowych komputerów i laptopów. Długo oczekiwany, bo jak pokazują najnowsze statystyki, wciąż Windows XP jest najpopularniejszym systemem zainstalowanym na naszych komputerach. Korzysta z niego niemal 80 procent użytkowników komputerów PC (źródło: ranking.pl; dane z ostatniego tygodnia sierpnia 2009). Jest to jednak system już przestarzały (premiera Windows XP miała miejsce w 2001 roku) i niedostępny. Z oficjalnych sieci dystrybucyjnych Microsoftu znikł już ponad rok temu. Windows Vista, mimo trzyletniej obecności na rynku, nie zachwiał pozycją XP. Czy uda się to siódemce? Bardzo prawdopodobne, gdyż w tym przypadku mamy do czynienia z produktem bardziej dopracowanym niż Windows Vista...
|
Instalacja Windows 7 nie jest problemem. Microsoft sprowadził operację instalacji Windows 7 do zaledwie kilku etapów, których wykonanie nie powinno nikomu sprawić trudności. Wyzwaniem może być przeniesienie naszych danych, dokumentów, zdjęć, filmów i aplikacji ze starego systemu (Windows XP) na siódemkę. Nasz poradnik przygotowaliśmy w taki sposób, byś mógł skutecznie dokonać przeprowadzki danych bez względu na to, czy przenosisz dane na nowy komputer z Windows 7, czy też przeprowadzasz się ze starego systemu na nowy, na tym samym komputerze.
Olbrzymią zaletą Windows 7 jest to, że system ten jest od razu wyposażony w narzędzia, które ułatwiają nie tylko migrację danych ze starszego systemu, ale także zabezpieczenie skonfigurowanej już siódemki przed awarią. Dzięki temu w przyszłości łatwo będzie powrócić do wypracowanych ustawień systemu.
Co będzie potrzebne
- Dysk zewnętrzny lub flashdysk o pojemności wystarczającej do pomieszczenia wszystkich przenoszonych danych, a także pomieszczenia kopii zapasowej systemu.
- Uprawnienia administracyjne na obu komputerach, między którymi będą wymieniane dane.
- Czas. W zależności od ilości transferowanych na nowy komputer danych na wszystkie działania będzie potrzeba co najmniej 30 minut. Uwzględniając backup nowego systemu z wykorzystaniem funkcji Windows 7, zaplanuj kilka godzin.