A A A

Multimedia zawsze z tobą

PC Format 2/2013
Pakując plecak przed zimowym wyjazdem, np. na narty, nie zapomnij o zabraniu ulubionych utworów muzycznych oraz filmów. Za pomocą pełnej wersji programu z naszej płyty możesz szybko przygotować ich wersje na urządzenia przenośne. Maciej Piotrowski, Sebastian Malinowski


Niezależnie od tego, jakie urządzenie planujesz zabrać ze sobą w podróż – tablet, smartfon czy odtwarzacz MP4, musisz zawczasu pomyśleć o przygotowaniu plików multimedialnych tak, aby dało się je odtwarzać na sprzęcie przenośnym.

Wybór narzędzia

Sama konwersja muzyki czy filmów nie jest czynnością zbyt skomplikowaną. Znacznie trudniejsze, a z pewnością o wiele bardziej czasochłonne, jest odnalezienie w internecie programu (najlepiej darmowego), który zamieni oryginalny film DVD lub blu-ray, czy też ulubioną płytę audio, na formaty, które zaakceptuje twój przenośny odtwarzacz lub smartfon. Programów tego typu jest w sieci sporo, ale te dobre są niestety wersjami komercyjnymi, za które trzeba zapłacić. Darmowe konwertery mają zazwyczaj bardzo ograniczone możliwości, oferują niewielką liczbę formatów wyjściowych a ich obsługa nie zawsze jest na tyle zrozumiała, aby mógł sobie z nią poradzić początkujący użytkownik komputera.

Rozwiązanie na płycie

W tym wydaniu PC Formatu zamieszczamy na naszej płycie pełną wersję bardzo dobrego konwertera zarówno plików audio, jak i wideo. Jest to program Format Converter 5 SE. Oprócz wykonywania tych dwóch podstawowych zadań potrafi on również zmieniać formaty zdjęć. Tym, co wyróżnia tę aplikację na tle innych programów tego typu, jest prostota jej obsługi. Program ma świetnie zaprojektowany interfejs, z którym poradzi sobie każdy, nawet początkujący, użytkownik komputera. Proces podzielono na kroki. Na początku wskazujesz pliki lub płytę (np. z filmem) umieszczoną w napędzie komputera. Następnie wybierasz format, w jakim ma być zapisana muzyka lub wideo, wskazujesz folder na dysku, do którego mają być zapisane skonwertowane pliki, i klikasz przycisk start. To wszystko. Program przekształci pliki na wybrany format i zapisze we wskazanym folderze. Ty będziesz już tylko musiał przenieść je do pamięci smartfonu, tabletu lub odtwarzacza przenośnego, który zabierasz ze sobą, i możesz ruszać w drogę!

Duże możliwości

Możliwości Format Convertera w zakresie przekształcania formatów audio wykraczają poza standardowe operacje i obejmują także ekstrakcje ścieżek dźwiękowych z płyt DVD. Dzięki temu możesz np. zapisać w formacie MP3 muzykę z ulubionego koncertu. Podczas transformacji plików wideo program, inaczej niż inne tego typu aplikacje, oferuje różnorodne formaty docelowe oraz dodatkowe narzędzia do przycinania klipów wideo.

Funkcja wypalania płyt

Program Format Converter 5 SE ma jeszcze jedną bardzo przydatną cechę. Potrafi wypalać kompilacje plików na płytach CD i DVD. Przyda się ta funkcja, gdy zechcesz utworzyć ze skonwertowanych plików MP3 składankę audio lub nagrać kilka skompresowanych filmów na płytę DVD. Interfejs tej części Format Convertera 5 SE jest maksymalnie uproszczony, a jego obsługa ogranicza się do wskazania plików, które mają się znaleźć na tworzonej płycie, oraz do uruchomienia procesu nagrywania.

​​​​​

Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
rufus9803
rufus9803
25 kwietnia 2013, 18:10
Kolega kujawa ma świętą rację. Byle jaki smartphone/tablet (czy to z Androidem, iOSem lub Windows Phone) poradzi sobie z konwersją na bierząco. Inna sprawa jest gdy ktoś używa archaicznego odtwarzacza MP4. Ale czy z dobie smartphone'ów są takie osoby :)?
avatar
~Anonim
25 kwietnia 2013, 16:34
dzisiaj przygotowywanie plików multimedialnych nie jest już takim problemem - odpowiednie apki na Androida radzą sobie z tym bezproblemu
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto